Na terenie "kapłanówki" powstanie nowoczesny biurowiec. Nowa oferta dla inwestorów
access_time 2018-07-02 13:01:00
Rozwój gospodarczy oraz promocja proinwestycyjna miasta od kilku lat są priorytetowymi kierunkami działalności prorozwojowej władz Tarnowa. Dzięki współpracy aglomeracyjnej oraz kompleksowej obsłudze inwestorów, miasto nad Białą nie tylko nie tylko stało się liderem subregionu, ale również coraz częściej jest wymieniane jako potencjalny ośrodek nowoczesnych usług biznesowych i technologicznych, stanowiący naturalne uzupełnienie stolicy województwa. Nie są to słowa na wyrost. W ostatnich dniach Tarnów skierował nową ofertę inwestycyjną dla sektora BPO/SSC/ICT.

Jak przekonuje magistrat - Tarnów to miasto wielu możliwości, które stwarza warunki do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, jak również przyciąga zagranicznych inwestorów. Od 2015 r. miasto współpracuje ze stowarzyszeniami skupiającymi największe firmy branży BPO (business proces outsourcing – nowoczesne usługi biznesowe), SSC (shared service center – centra usług wspólnych) oraz ICT (information and communication technologies – technologie informacyjno-komunikacyjne), dzięki czemu, tworzone oferty inwestycyjne są lepiej dostosowane do ich wymagań. - Dotychczasowa kooperacja zarówno z administracją państwową, jak i z podmiotami gospodarczymi jednoznacznie potwierdza, że dzięki zgodnym działaniom i intensyfikacji wysiłków tworzymy ofertę niezwykle atrakcyjną i konkurencyjną dla Krakowa, wykorzystując naturalne przewagi miasta mniej zatłoczonego, gdzie żyje się wygodniej, z dostępem do dobrej jakości oferty spędzania czasu wolnego. To także szansa na stworzenie wysokiej jakości miejsc pracy i możliwości rozwoju dla tarnowian – mówi Piotr Augustyński, zastępca prezydenta ds. rozwoju gospodarczego. 
Dostrzegając silny rozwój branży BPO/SSC/ICT, Tarnów przygotował kolejną ofertę nieruchomości inwestycyjnej, przeznaczonej na ulokowanie obiektów biurowych dla sektora nowoczesnych usług biznesowych i technologicznych. - Jako Urząd jesteśmy przygotowani na rozpoczęcie współpracy z inwestorami zainteresowanymi budową obiektów biurowych w wysokim standardzie, zlokalizowanych na jednym z najatrakcyjniejszych terenów w mieście, położonych przy Al. Matki Bożej Fatimskiej. Były miejski plac targowy, o powierzchni 1,4 ha, to doskonale przygotowana nieruchomość, w pełni uzbrojona, z dostępem do nowoczesnej infrastruktury – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.
Autem dla lokowania działalności na wspomnianym terenie jest sąsiedztwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (największej tarnowskiej uczelni) oraz centrum miasta. Inwestycja jest możliwa do realizacji w ramach nabycia nieruchomości od Gminy Miasta Tarnowa, wniesienia aportem w celu realizacji przedsięwzięcia, w trybie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa (ul. Mickiewicza 6, pok. 116, inwestor@umt.tarnow.pl, tel. 14 6882 820). 

Komentarze...