Franciszek Liszka na podium w III rundzie serii Rotax
access_time 2018-07-02 08:02:00
W dniach 29-30 czerwca odbyła się III runda serii Rotax Max Challenge Poland. Na torze w Bydgoszczy zobaczyliśmy czołówkę zawodników serii kartingowej Rotaxa w naszym kraju. W zawodach wzięli udział również nasi młodzi kierowcy kartingowi - klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów, Franciszek Liszka i Franciszek Belusiak, którzy wystartowali w kategorii Micro Max.
Piątkowe kwalifikacje Franek Liszka podsumowuje szóstym czasem, natomiast Franek Belusiak dziesiątym czasem. Podczas pierwszego wyścigu Franek Liszka z okrążenia na okrążenie przebija się w górę stawki i przejeżdża na drugim miejscu. Z kolei Franek Belusiak, walcząc z rywalami metę mija siódmy. W kolejnym starcie Franek Liszka przyjeżdża na siódme miejsce, a Franek Belusiak podsumowuje dziesiątą lokatą. 
 
W półfinale Franek Liszka utrzymuje tempo i na mecie zjawia się na piątej pozycji. Franek Belusiak nie zaliczy tego wyścigu do udanych. Po kontakcie z rywalami nie kończy rywalizacji. Natomiast w finale, Franek Liszka nie odpuszcza i ponownie udanie walczy z zawodnikami. Ostatecznie zajmuje trzecie miejsce. Ostatni wyścig finałowy to również świetna jazda Franciszka Belusiaka. Zawodnik bierze udział w szeregu pojedynków, przebija się do przodu i ostatecznie sklasyfikowany zostaje na dziewiątej pozycji. 
 
W klasyfikacji generalnej sezonu MICRO MAXA Franciszek Liszka zajmuje dziewiąte miejsce, a Franciszek Belusiak zajmuje dziesiąte miejsce.
 
 
Kolejne rundy serii Rotax Max Challenge Poland 2018 zaplanowano na 21-22 lipca na torze w Słomczynie.
Komentarze...