Gra terenowa na Piaskówce
access_time 2018-06-11 05:45:00
Czeka nas kolejne wydarzenia, zorganizowane w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Już jutro, we wtorek, 12 czerwca w parku Piaskówka kilka drużyn będzie rywalizować w grze terenowej, a następnego dnia uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie tarnowskich szkół oraz harcerze spróbują swoich sił w grze miejskiej „Tarnów – moja mała ojczyzna”.

Małopolskie Dni Osób Niepełnoprawnych w subregionie tarnowskim to między innymi wydarzenia artystyczne, zawody sportowe i integracyjne gry terenowe. Ta zaplanowana na najbliższy wtorek, 12 czerwca, rozpocznie się o godzinie 10 w parku Piaskówka. Placówki z Tarnowa i subregionu tarnowskiego wystawią  pięcioosobowe drużyny.

Każda z nich na początku zabawy otrzyma mapę parku z zaznaczonymi stacjami, na których trzeba będzie wykonać różnego rodzaju zadania – w tym sprawnościowe. Nagrodą za wykonane zadanie będzie pieczątka, a zwycięży drużyna, która w najkrótszym czasie zdobędzie wszystkie pieczątki.

Organizatorzy zapraszają też do udziału w zabawie wszystkich tych, którzy nie zdecydują się na start w grze terenowej – będą mogli uczestniczyć w integracyjnych grach i zabawach. Na zakończenie imprezy zaplanowany jest poczęstunek – kiełbaski z grilla i przekąski.

Następnego dnia, w środę 13 czerwca, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, działające w ośrodku Koło PTTK nr 23 „Włóczykije” i Oddział PTTK Ziemi Tarnowskiej zapraszają na grę miejską z elementami patriotycznymi - „Tarnów – moja mała ojczyzna”. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie tarnowskich szkół oraz harcerze w grupach, z pomocą przewodników PTTK i przedstawicieli organizatora, będą pokonywać wyznaczoną wcześniej trasę i wykonywać zadania.

Wśród nich będą: udzielanie odpowiedzi na pytania, rozwiązywanie krzyżówki, znalezienie ukrytych przedmiotów, czy wykreślanie na mapce trasy gry z zaznaczeniem ważnych miejsc. Gra miejska -  „Tarnów – moja mała ojczyzna” będzie też okazją do zdobycia wiedzy o miejscach i wydarzeniach, związanych z drogą Tarnowa do odzyskania i utrzymania niepodległości.

Trasa gry zostanie wyznaczona przy wsparciu przewodników i poprowadzi przez miejsca, symbolizujące patriotyzm tarnowian i związane z wydarzeniami sprzed stu lat.

Komentarze...