Pchli Targ i Domowe Przetwory - czyli wystaw swoje rzeczy w CSM
access_time 2018-05-31 03:34:00
16 czerwca 2018 r. w godzinach od 14.00 do 17.00 na terenie przyległym do budynku CSM odbędzie się kiermasz różności – Twoich różności! Masz mnóstwo rzeczy w garażu lub w piwnicy, które od lat zalegają tam bez ruchu? Są to rzeczy niezniszczone, zadbane? Wystaw je na Pchlim Targu!

Aby móc wziąć udział w kiermaszu musisz zgłosić się pod ten adres mailowy: promocja@csm.tarnow.pl, lub zadzwonić: 14 633 46 27 (pn. - pt. 9.00 - 15.00)
W mailu lub w rozmowie z nami określ jakie rzeczy będą wystawiane i czy Twoje stoisko będzie potrzebować stołu lub krzeseł (liczba stołów ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń). W razie niepogody kiermasz odbędzie się w budynku CSM. Koszt uczestnictwa dla wystawców: 5 zł.
 
Domowe Przetwory

Co roku przygotowujesz przetwory z sezonowych warzyw i owoców? Są tak pyszne, że chcesz się nimi podzielić z innymi? Pochwal się swoimi wyrobami na kiermaszu Domowych Przetworów

Aby móc wziąć udział w kiermaszu musisz zgłosić się pod ten adres mailowy: promocja@csm.tarnow.pl, lub zadzwonić: 14 633 46 27 (pn – pt, 9.00 – 15.00) 
W mailu lub w rozmowie z nami określ jakie przetwory będą wystawiane i czy Twoje stoisko będzie potrzebować stołu lub krzeseł (liczba stołów ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń)
W razie niepogody kiermasz odbędzie się w budynku CSM
koszt uczestnictwa dla wystawców: 5 zł

Na jednym stoisku można wystawiać zarówno przetwory jak i rzeczy z pchlego targu.

Idea
CSM wychodzi naprzeciw wszystkim mieszkańcom regionu tarnowskiego, którzy chcą podzielić się swoimi ‘domowymi skarbami’, ukrywanymi przez wiele lat w garażach, piwnicach, które może już nie pasują do zmienionego wystroju domu, nie podobają się już, zmienił nam się gust i chcemy się tego pozbyć.
Dla innych osób, które przyjdą na targ te same przedmioty mogą być poszukiwane od dawna, drogocenne i przydatne. Dlatego chcemy aby mieszkańcy spotkali się na naszym placu i wymieniali/sprzedawali swoje produkty.

Domowe Przetwory to ukłon w stronę tych, którzy kultywują wieloletnie tradycje przygotowywania przetworów na zimę – ogórków, sałatek, papryk, grzybów, soków, dżemów, kompotów, cebulek czy fasoli. W Tarnowie mamy kilka rodzinnych ogródków działkowych, gdzie kilka tysięcy osób co roku uprawia kwiaty, rośliny i warzywa. Ponadto, okolice Tarnowa to po części tereny rolne, których właścicielki i właściciele zapełniają piwnice pysznymi przetworami. Kiermasz takich rzeczy pozwoli na wyjście ze swoimi wyrobami do innych, na wymianę przepisów, na rozmowy o piklowaniu i marynowaniu. Wydarzenie ma otworzyć społeczność z regionu tarnowskiego na lokalne działania.
 
Centrum Sztuki Mościce
16 czerwca 2018 r. godz. 14.00 - 17.00

Plac przy CSM. W razie niepogody - foyer CSM
Informacje: 14 633 46 04
Szczegółowe informacje, dla wystawców, można uzyskać tutaj: 
promocja@csm.tarnow.pl, tel. 14 633 46 27, 
Koszt uczestnictwa dla wystawców: 5 zł

Fot. Przemysław Sroka

 

Komentarze...