Pięcioro przyjaciół z Tarnowa wybiera się w podróż życia
access_time 2018-05-25 09:28:00
Pięcioro przyjaciół z Tarnowa postanowiło kupić 34-letniego volkswagena T3, którym w ciekawy i oryginalny sposób zamierzają zwiedzić Stary Kontynent, a przy okazji promować Tarnów.

Wszystko zaczyna się od marzeń. Kuba ze swoją dziewczyną Gabrysią zaczęli od marzeń o starym samochodzie i podróżach. Zdecydowali się na zakup starego, 34-letniego Volkswagena T3. Szybko jednak uświadomili sobie, że ich samochód marzeń nadaje się jedynie do kapitalnego remontu. Długie godziny w warsztacie, niekończące się wizyty u mechaników oraz trudy i wyzwania, jakich dostarczył im bus, tylko motywowały ich do dalszego działania. Chcieli zrealizować swój plan, możliwie jak najszybciej. Dlatego, gdy sytuacja zaczęła wychodzić na prostą, zaczęli planować wymarzoną podróż. 

Bakcylem podróży udało im się zarazić jeszcze trójkę przyjaciół i wspólnie założyli projekt o nazwie Crossing Borders. Jakub Walentynowski, Gabriela Stolarczyk, Mateusz Michalski, Jakub Skalak i Maciej Płaneta opracowali trasę prowadzącą przez 10 krajów europejskich, którą chcą pokonać w 43 dni. Wystartują z Tarnowa, by przez Czechy, Austrię, Włochy, Francję oraz Hiszpanię dotrzeć aż na Gibraltar. W drodze powrotnej z krańca kontynentu przemierzą drogi w Portugalii, Belgii, Holandii i Niemczech. Przy okazji podróży, młodzi ludzie chcą promować Tarnów. Wprawdzie, pomimo starań, nie otrzymali od prezydenta Tarnowa patronatu, ale dostali z magistratu tarnowskie gadżety, które planują rozdawać w całej Europie. Również samochód będzie ozdobiony logiem Tarnowa. 

Wyprawa ma się rozpocząć 15 lipca. Jej koszt został oszacowany na ok. 20 tys. zł. Remont oraz dostosowanie samochodu do podróży pochłonęły w znacznej części ich oszczędności. Dużą część budżetu przeznaczą na zakupy paliwa. Wszystko pokryją z własnej kieszeni, niemniej z powodu ograniczenia studenckich funduszy, liczą również na pomoc sponsorów. Zbiórkę na paliwo prowadzą na portalu polakpotrafi.pl:

https://polakpotrafi.pl/projekt/crossing-borders-przekraczamy-granice

Młodzi ludzie zamierzają wrócić do Tarnowa 27 sierpnia. Ich przygotowania do wyprawy dookoła Europy można śledzić na: www.facebook.com/crossingbordersT3 

Fot. Crossing Borders

 

Komentarze...