Odwołania nic nie dały. Były prezydent ma trafić do więzienia
access_time 2018-05-16 14:53:00
Sąd Okręgowy w Tarnowie nie zgodził się na odroczenie rozpoczęcia odbywania kary przez skazanego za korupcję byłego prezydenta Tarnowa, Ryszarda Ścigałę. Przypomnijmy, po kilku latach sądowych batalii został on prawomocnie skazany na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Aby Ścigała mógł zacząć odbywać karę muszą zostać spełnione dwa warunki: dokumenty sądowe z Tarnowa muszą trafić do sądu w Brzesku. Tamtejszy sąd będzie mieć dwa tygodnie - od momentu ich otrzymania - na wyznaczenie terminu, w którym były prezydent trafi do zakładu karnego.

Ryszard Ścigała starał się o odroczenie rozpoczęcia wykonywania kary ze względu na zły stan zdrowia jego najbliższych. Sąd jednak nie podzielił jego zdania. Najpierw głuchy na te argumenty był sąd w Brzesku, a teraz ten w Tarnowie.

Były prezydent został skazany za przyjęcie 70 tys. zł łapówki od przedstawicieli firmy STRABAG. Skazano go po obciążających zeznaniach byłych prezesów ŻSSA Unia Tarnów - Bogdana G. i Pawła P. Ścigała od początku uważał, że jest niewinny.

Komentarze...