"Koziołek Matołek" i Zaczarowany Teatr Wyobraźni w CSM
access_time 2018-05-11 10:00:00
20 maja o godz. 15.00 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl "Koziołek Matołek". Wcześniej odbędą się kolejne warsztaty z cyklu "Zaczarowany Teatr Wyobraźni".

20 maja 2018 r. w godz. 13.30 - 14.30 w Centrum Sztuki Mościce odbędą się warsztaty rodzinne Zaczarowany Teatr Wyobraźni. Zapraszamy najmłodszych od 5 do 6 roku życia i ich rodziców lub opiekunów na zajęcia rozwijające wyobraźnię, słownictwo dzieci i poprawiające koncentrację. A wszystko to okraszone świetną zabawą. Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty poprowadzą aktorzy z  Zespołu PRYM-ART. Podczas zajęć, poprzez zabawę, będziemy poznawać magię teatru. A przede wszystkim kształtować wyobraźnię.
W programie:

  • zabawy i ćwiczenia teatralne (rozgrzewające, relaksacyjne, koncentrujące, rozwijające wyobraźnię teatralną),
  • praca z przedmiotem i rekwizytem – odkrywanie teatralnej urody i nowych funkcji przedmiotów codziennego użytku,
  • budowanie obrazów plastycznych operujących symbolem i metaforą,
  • odkrywanie możliwości głosowych (ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, zabawy głosem),
  • przekładanie słowa na obraz i sytuację dramatyczną

 UWAGA! Wymagane jest obuwie zamienne dla dziecka.
 

Po warsztatach, o godz. 15.00 rozpocznie się spektakl "Koziołek Matołek". To muzyczna bajka pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń w wykonaniu Zespołu PRYM-ART. Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenograficznej oprawie czynią spektakl niezwykle ciekawym zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla tych starszych. Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.
Legendarny Koziołek Matołek zabierze dzieciaki w fantastyczną podróż dookoła świata, podczas której spotka wielu przyjaciół, którzy pomogą mu dotrzeć do wymarzonego Pacanowa. Na drodze Koziołka Matołka stanie bardzo rozbrykany zając, a dzieciaki będą świadkami piłkarskich rozgrywek. Z pomocą dzieciaków Matołek rozwiąże trudne zagadki groźnego Pirata. Ośmiornica Tosia pomoże Matołkowi przepłynąć morza i oceany, a dzieciom opowie o podwodnym świecie. Na Czarnym Lądzie Matołek spotka Umczę i Bumczę, któremu wyleczy bolący ząb i wraz z dziećmi zaśpiewa afrykańską piosenkę. Ale czy na pewno uda mu się dotrzeć do Pacanowa? I jaki tajemniczy jegomość będzie czekał na Koziołka Matołka na końcu jego podróży? Tego wszystkiego dowiecie się, jeśli odważnie wyruszycie w podróż wraz z Koziołkiem Matołkiem.

Centrum Sztuki Mościce:
20 maja 2018 r. godz. 13.30 – 14.30 Sala baletowa
Czas trwania: 60 minut.
Koszt: 10 zł od dziecka (opiekunowie nie płacą)
Sprzedaż biletów i rezerwacja: Kasa CSM 

 

Komentarze...