Małopolskie firmy będą bardziej innowacyjne
access_time 2018-01-06 05:56:00
Prawie 85 mln zł czeka na małopolskich przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w rozwój działalności badawczo-rozwojowej. To wyjątkowa okazja zwłaszcza dla dużych firm, które mogą otrzymać pieniądze chociażby na stworzenie nowych laboratoriów i wyposażenie ich w profesjonalny sprzęt. Na dofinansowanie mogą liczyć też mniejsze firmy, dzięki czemu będą mogły wprowadzać na rynek nowe produkty i usługi. Nabór wniosków o dofinansowanie trwa do 30 stycznia 2018 r.

Województwo Małopolskie stwarza przyjazne warunki do prowadzenia biznesu, co jest w dużej mierze efektem mądrego inwestowania unijnych dotacji na wsparcie przedsiębiorczości. Dzięki funduszom unijnym po raz kolejny mieszkańcy regionu mają możliwość otrzymania wsparcia finansowego na rozwój ich firm, które z roku na rok są coraz bardziej nowoczesne i konkurencyjne – mówi wicemarszałek Stanisław Sorys. Dodaje również, że trwający właśnie nabór wniosków o dofinansowanie to świetna okazja dla firm, które na poziomie regionalnym mogą starać się o duże środki na rozwój innowacji.

Przyznane dotacje pomogą małopolskim przedsiębiorcom w stworzeniu w ich firmach specjalnych centrów badawczo-rozwojowych oraz w zakupie najnowocześniejszego sprzętu, który pozwoli na badanie jakości wytwarzanych przez firmy produktów oraz ulepszanie dalszych procesów. O dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020  mogą starać się małopolskie firmy oraz konsorcja z udziałem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Do mikro i małych firm mogą trafić dotacje w wysokości do 55 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, do średnich – do 45 proc., a do pozostałych firm – do 35 proc.

Przypomnijmy, że poprzedni konkurs, w ramach którego wsparto rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej w małopolskich firmach został przeprowadzony w 2016 r. Pozwolił on na realizację 25 projektów na łączną kwotę 30 mln zł.

Źródło: Biuro Prasowe UMWM

Komentarze...