Zaprojektuj „Rzecz na święta” i zgarnij cenne nagrody
access_time 2017-12-21 06:09:00
Instytut Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wraz z firmą DND zapraszają do udziału w konkursie dla projektantów „Rzecz na święta”. W puli pierwszego tego typu konkursu w historii Tarnowa znajdują się bardzo cenne nagrody. Jak je zdobyć?

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie projektów przedmiotów ozdobnych, bądź użytkowych związanych ze świętowaniem. Mogą one bazować na tradycji Świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy, ale także innych „okazji”: urodzin, imienin, rodzinnych rocznic.

Niezwykłość konkursu organizowanego w ramach projektu „Bema20” polega na tym, że zwycięzca może liczyć nie tylko na atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne, ale także, a może nawet przede wszystkim – na przygotowanie wzoru projektu do produkcji seryjnej.

- Zajmuję się wdrożeniami i developmentem od wielu lat, mogę zatem zapewnić, że wiem na czym taki proces polega. To skomplikowane i wieloetapowe przedsięwzięcie, konieczne jednak w procesie „materializacji” pomysłu. Jeśli jury wyłoni ciekawe projekty z pewnością wykonamy kolejny krok – zapowiada Dawid Niedbała, jeden z pomysłodawców konkursu.

Konkurs, organizowany w ramach obchodów 20-lecia PWSZ, skierowany jest do młodych, początkujących projektantów, uczniów i studentów. Pomysł „Rzeczy na święta” przedstawić można w dowolnej formie graficznej. Najważniejsze, aby ideę zaprezentować w sposób czytelny i wyczerpujący.

- Naszą ambicją jest pomoc w promocji lokalnych projektantów i umożliwienie im współpracy z firmami, które ich prace opracują i wdrożą do produkcji – dodaje Dawid Niedbała.

Jury konkursowe pod przewodnictwem dr. Bartłomieja Bałuta, artysty malarza, dyrektora Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie oceniać będzie prace na podstawie ich zgodności z tematem, pomysłowości i oryginalności. Szczególny nacisk położony zostanie na kwestie funkcjonalności, atrakcyjności estetycznej oraz potencjału wdrożeniowego. W tym ostatnim aspekcie swym doświadczeniem jury będzie wspierał Piotr Jakubiak, Free Range Center Manager EU & Americas z IKEA.

- Ten konkurs to niezwykle cenna inicjatywa. Z jednej strony aktywizuje młodych projektantów do pracy twórczej, a z drugiej daje im nadzieje na to, że ich pomysł nie trafi „do szuflady”. Profesjonalna pomoc w przygotowaniu stosownej dokumentacji, swoista materializacja pomysłu wydają mi się cenniejsze niż „zwykłe” nagrody pieniężne – mówi dr Bartłomiej Bałut.

Organizatorzy konkursu zadbali o niezwykle atrakcyjne nagrody. Firma DND zapewnia bowiem kompleksowe przygotowanie dokumentacji projektowo-wdrożeniowej i funkcjonalnego prototypu o koszcie do kwoty 20 tys. zł oraz nagrodę pieniężną w kwocie 3 tys. zł.

- Nie mniej ważne jest jednak i to, że konkurs to doskonała okazja do nawiązania współpracy pomiędzy uczestnikami, a organizatorami, także na płaszczyźnie biznesowej – kończy Dawid Niedbała.

Szczegóły i regulamin konkursu zostanie opublikowany na stronie bema20.pl. Patronem medialnym konkursu jest Tygodnik TEMI.

Komentarze...