Nagrody dla uczestników niepodległościowego konkursu
access_time 2017-12-28 06:35:00
Listy gratulacyjne do prezydenta Tertila, życzenia dzieci dla Ojczyzny czy wyobrażenie Ojczyzny inspirowane „Inwokacją” Adama Mickiewicza to niektóre z prac, jakie prezentowali uczestnicy trzeciego etapu konkursu niepodległościowego „Świętujemy Niepodległą”. W tegorocznej edycji udział wzięły 24 szkoły.

Tegoroczna edycja jest trzecim etapem ogłoszonego w 2015 projektu, który zakładał 3-letnie przygotowanie się do jubileuszu odzyskania niepodległości przez Polskę. Finał projektu zaplanowano w październiku i listopadzie 2018 r. Konkurs był adresowany do wszystkich placówek oświatowych z terenu Tarnowa.

W poprzednich dwóch latach odbywał się w trzech kategoriach: dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W bieżącym roku, w związku z wejściem w życie reformy edukacji wygaszającej szkoły gimnazjalne, określono tylko dwie kategorie - dla szkół podstawowych (łącznie z oddziałami gimnazjalnymi) oraz dla szkół ponadgimnazjalnych.

Tegoroczna edycja obfitowała w oryginalność i różnorodność form. Najmłodsi uczestnicy składali życzenia swojej Ojczyźnie, nieco starsi pisali listy do prezydenta Tertila albo w różnych formach składali życzenia wybitnym mieszkańcom Tarnowa.

Główną ideą konkursu jest pogłębianie wiedzy uczestników na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości i rolą Tarnowa oraz jego mieszkańców w przywróceniu Polsce suwerenności

Nagrody w kategorii szkoły podstawowe otrzymali:

1. Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Stefana Jaracza

2.Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego

3. Szkoła Podstawowa Nr 18 im. Jana Kochanowskiego

Nagrody w kategorii szkoły ponadpodstawowe otrzymali:

1. Zespół Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących

2. IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II

3. XX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi

Wyróżnienia za udział we wszystkich edycjach konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Tadeusza Kościuszki

IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1

Komentarze...