Idź na Pasterkę i pomoż samotnym mamom
access_time 2017-12-22 05:08:00
Siedem kobiet i siedmioro dzieci znalazło w tym roku pomoc w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Samotnymi matkami opiekują się Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego. Teraz każdy nas może wspomóc to miejsce dające nie tylko materialne wsparcie, ale i coś ważniejszego - nadzieję na lepsze jutro.

Dom Samotnej Matki przy ul. Mościckiego 65 w Tarnowie pomaga kobietom ciężarnym, które są w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą liczyć na pomoc rodziny.

- Zasadniczo raz w miesiącu przychodzi do nas kobieta w ciąży, która prosi o pomoc. Jest też dużo telefonów. Niektórym wystarczy rozmowa, wsparcie duchowe – mówi dyrektor siostra Monika Ostaszewska.

Każda historia jest inna. - Kobiety nie mają gdzie mieszkać, niektóre są bezradne i nie wiedzą jak podjąć trud macierzyństwa. Nie mogą też liczyć na pomoc swoich partnerów, czy nawet męża, zdarza się też przemoc – opowiada siostra Monika.

Placówkę od 1983 roku prowadzi diecezja tarnowska. Kobiety, które znajdują schronienie w Domu Samotnej Matki uczą się opieki nad dzieckiem i m.in. tego jak gotować czy prowadzić gospodarstwo domowe. Ponieważ niektóre z nich kontynuują naukę, dlatego mogą uczęszczać do szkoły, a siostry w tym czasie opiekują się dziećmi.

Pilną potrzebą placówki jest remont pralni. Pieniądze na utrzymanie Domu Samotnej Matki zbierane są podczas Pasterki we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej i tworzą Fundusz Obrony Życia. Są one przeznaczane m.in. na opłaty za prąd, wodę, gaz i wyżywienie.

Przy ul. Mościckiego 65 w Tarnowie mile widziani są indywidulni ofiarodawcy, którzy będą mogli przekazać pieluchy jednorazowe oraz kosmetyki do pielęgnacji małych dzieci.

Komentarze...