Koncerty Sylwestrowe w Operze Krakowskiej!
access_time 2017-12-28 06:47:00
Tradycyjnie, jak co roku, Opera Krakowska zaprasza na koncerty sylwestrowe. Tym razem przeniesiemy się do Italii, a muzyka włoska, od XVIII wieku, aż po dzisiejsze znane wszystkim melodie i rytmy, wypełni swoim brzmieniem ten wyjątkowy czas. Patronat nad koncertami sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Włoski Instytut Kultury. W specjalnie przygotowanym na ten wieczór menu nie zabraknie też włoskich akcentów, m.in. włoskiego wina i innych smakowitych przekąsek.

Tytuł koncertów został zapożyczony ze znanego włoskiego przeboju „Vivo per lei” i uzupełniony o słowa „vivo per tutti”. „Żyję dla niej, żyję dla wszystkich” – to hasło koncertów zapowiadające przesłanie na koniec starego i początek nowego roku. Warto spędzić te wieczory w gronie przyjaciół - w gronie solistów Opery Krakowskiej. Najpiękniejsze włoskie arie i duety oraz znane przeboje z Półwyspu Apenińskiego zaśpiewają artyści Opery Krakowskiej: Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik, Adam Sobierajski i Adam Szerszeń. Solistom towarzyszyć będą Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

W programie wieczoru znajdą się m.in. utwory Giuseppe Verdiego („Traviata”, „Nieszpory sycylijskie”), Gioacchina Rossiniego („Turek we Włoszech”), Gaetana Donizettiego („Don Pasquale”), Giuseppe Verdiego („Rigoletto”, „Trubadur”), Maria Manzaniego („Vivo per lei”), ale też tematy ze słynnego „Ojca Chrzestnego” Nino Roty oraz takie przeboje jak „Felicita” Al Bano
i Rominy Power. Nie zabraknie także rytmów taranteli i tak lubianych przez publiczność pieśni neapolitańskich, a to zaledwie namiastka tego, co usłyszy Publiczność.

Koncerty odbędą się 30 grudnia (godz. 18.30) i 31 grudnia 2017 (godz. 18.00 i 21.30). W przerwie Opera Krakowska zaprasza Widzów na lampkę wina i poczęstunek. Koncert zostanie powtórzony 2 stycznia 2018 (godz. 18.30).

Fot. Jacek Wrzesiński

Komentarze...