Zatrzymano kierującego, który zbiegł z miejsca śmiertelnego wypadku drogowego
access_time 2017-12-21 16:23:00
W niedzielę 17 grudnia br. w godzinach nocnych w miejscowości Dąbrowa Tarnowska na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Grunwaldzkiej doszło do potrącenia pieszego przez pojazd osobowy. Kierujący samochodem nie udzielił pomocy poszkodowanemu i odjechał z miejsca zdarzenia. Potrącony mężczyzna zmarł.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci i inne służby ratownicze. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej ustalili, że 32-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Mędrzechów przewrócił się na ulicy Grunwaldzkiej po czym został  potrącony przez kierującego Seatem, który nie zatrzymując się odjechał w kierunku miejscowości Swarzów. Pieszy zginął na miejscu, a kierowca odjechał nie zatrzymując się. Zdarzenia miało miejsc około godziny  2.45.

Funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia drogowego  wspólnie z dyżurnym jednostki poczynili ustalenia zmierzające do zatrzymania zbiegłego kierowcy, którym okazał się 21 – letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska. Został on zatrzymany a pojazd, którym się poruszał, zabezpieczony.  Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...