Jubileuszowe kolędowanie z Big Contest Bandem
access_time 2017-12-22 05:30:00
Przed nami świąteczny czas kolędowania! Bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki rozbrzmiewać będą w naszych domach i kościołach, emanując atmosferą duchowych refleksji i wzruszeń. Pielęgnując tę piękną tradycję radosnego kolędowania tarnowska orkiestra Big Contest Band zaprasza 28 grudnia do Bazyliki Katedralnej w Tarnowie do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek!

Koncert odbędzie się z okazji 10-lecia istnienia zespołu Big Contest Band i będzie formą modlitewnej wdzięczności muzyków za minione lata działalności artystycznej. Gościnnie wraz z orkiestrą wystąpią Lora Szafran - znakomita polska wokalistka jazzowa oraz Alicja Rega – finalistka tegorocznego konkursu Eurowizji Junior. W koncercie weźmie również udział jeden z najlepszych polskich pianistów i lirników Joachim Mencel, który nawiązując do tradycji staropolskiej wykona kilka kolęd na lirze korbowej, na której kolędy wykonywano w wiekach średnich, a tradycja ta była na ziemiach polskich żywa aż do XVIII wieku. W koncercie wezmą udział również zaproszeni artyści m.in. Adam Kowalewski, Michał Tomaszczyk, Dariusz Sprawka, Erwin Żebro, Janusz Witko oraz kwartet Con Affetto. Opracowanie muzyczne koncertu jest autorstwem Piotra Pociaska – dyrektora Big Contest Band, cenionego gitarzysty, kompozytora i aranżera.

Big Contest Band tworzą tarnowscy muzycy: pedagodzy, absolwenci oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Celem formacji jest rozwój artystyczny i integracja tarnowskiego środowiska jazzowego. Big Contest Band ma na koncie wiele sukcesów, w tym współpracę z m.in. Karen Edwards, Reggie Moorem, Krzesimirem Dębskim, Anną Jurksztowicz, Stanisławem Sojką, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Piotrem Cugowskim, Grażyną Łobaszewską. Zespół działa pod auspicjami Tarnowskiego Stowarzyszenia Artystycznego ArtContest.

Koncert jubileuszowy Big Contest Band jest realizowany we współpracy z proboszczem Bazyliki Katedralnej w Tarnowie ks. Adamem Nitą i ma charakter charytatywny. Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar na organizację wypoczynku zimowego dla dzieci ze świetlicy parafialnej Bazyliki Katedralnej „U Jana Pawła”. Patronat honorowy nad koncertem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

Początek jubileuszowego koncertu w czwartek, 28 grudnia 2017 roku, o godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Dzień wcześniej, w środę 27 grudnia koncert kolęd w wykonaniu Big Contest Band, Lory Szafran i Alicji Regi odbędzie się w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Wstęp na oba koncerty jest wolny.

Komentarze...