"Worek" medali i doskonały start pływaków Sokoła Mościce
access_time 2017-12-19 08:15:00
W ostatni weekend w Zabierzowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w pływaniu młodzików. W zawodach wzięła udział drużyna Sokoła Mościce Tarnów. Młodzi pływacy kolejny raz nie zawiedli notując świetny, przedświąteczny start. Wielki potencjał potwierdził Tymek Jarząb, który do dziewięciu (!) złotych medali dorzucił rekord okręgu na 400m stylem dowolnym. Warto podkreślić, że rekord został pobity po 40 latach!

W pierwszym dniu zawodów  w kategorii 11-latków, Tymoteusz Jarząb w swoich czterech startach indywidualnych zdobył 4 złote medale  - na 200m stylem dowolnym z czasem 2:20,75, 100m stylem grzbietowym z czasem 1:16,84 , 200m stylem grzbietowym z czasem 2:39,70 i 400m stylem dowolnym z czasem 4:50,10 pobijając na tym dystansie 40-letni rekord Okręgu Małopolskiego 11-latków.

W tej samej kategorii wiekowej  Mikołaj Jurkiewiczj  zdobył srebrne medale na 200m stylem dowolnym z czasem 2:33,35 i 400m stylem dowolnym z czasem 5:10,92 a Filip Korman zdobył brązowe medale na 100m stylem zmiennym z czasem 1:20,68 i 400m stylem dowolnym z czasem 5:12,53.

W kategorii 12-latków, Igor Szczerba zdobył srebrne medale na 200m stylem dowolnym z czasem 2:11,0 , 200m stylem grzbietowym z czasem 2;26,26, 400m stylem dowolnym z czasem 4:37,57 oraz medal brązowy na 100m stylem grzbietowym z czasem 1:08,75.

Sztafeta chłopców 11 letnich w składzie Tymoteusz Jarząb, Filip Korman, Natanael Stawarz i Mikołaj Jurkiewicz zdobyła dwa złote medale na dystansie 4x50m stylem dowolnym z czasem 2:11,02 i na dystansie 4x50m stylem zmiennym z czasem 2:28,89.

W drugim dniu zawodów w kategorii 11-latków Tymoteusz Jarząb zdobył złote medale na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 35,18 i 100m stylem dowolnym z czasem 1,05,42.

Filip Korman zdobył  srebrny medal na dystansie 100m stylem motylkowym z czasem1:20,15 i brązowy na 100m stylem dowolnym z czasem 1:11,08, a Mikołaj Jurkiewicz srebrny na dystansie 200m stylem zmiennym z czasem 2: 55,12.

W kategorii 12-latków Igor Szczerba dorzucił dwa srebrne medale na dystansach 50 m stylem grzbietowym z czasem 32,12 i 800m stylem dowolnym z czasem 9:33,12.

Sztafeta zdobyła medal złoty na dystansie 4x100m stylem dowolnym w czasie 4:47,01, a druga sztafeta w składzie Kacper Skibka, Bartosz Bogacz, Tomek Maniawski i Igor Sobiechowski zajęła czwarte miejsce z czasem 5:46,18.

Podsumowując, rewelacyjnie zakończyły się Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Zabierzowie dla pływaków UKS  Sokoła Mościce Tarnów. W klasyfikacji generalnej 11-latków zwyciężył Tymoteusz Jarząb przed Mikołajem Jurkiewiczem a piąte miejsce zajął Filip Korman.

Wśród 12-latków drugie miejsce zajął Igor Szczerba. Na podium znalazł się również UKS Sokół Mościce Tarnów z brązowym medalem za klasyfikację sztafet 11-latków. W klasyfikacji Multimedalistów: Tymoteusz Jarząb – zdobył  sześć złotych medali indywidualnie i trzy złote w sztafecie, Igor Szczerba -  pięć srebrnych medali i jeden brązowy, Mikołaj Jurkiewicz trzy srebrne i trzy złote w sztafetach, Filip Korman jeden srebrny, trzy brązowe i trzy złote w sztafecie i Natanael Stawarz trzy złote w sztafecie.

Wszyscy medaliści są podopiecznymi trenerki Anny Jasiak. Oprócz medalistów w Mistrzostwach udział wzięli również zawodnicy i zawodniczki trenerów Szymona Szwieca i Ryszarda Mroza: Biedrzycka Natalia, Kozioł Przemysław, Maniawski Tomasz, Skibka Kacper, Olszak Hanna, Patrzałek Justyna, Sobiechowski Igor, Święs Anna, Augustyńska Zuzanna, Hajdo Anna, Bogacz Bartosz, Kołton Aleksandra, Mika Miłosz, Rogala Oliwia, Woźny Maja, Zabawa Dominika, Zabawa Klaudia i Łabuda Oliwia którzy na Mistrzostwach poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Gratulacje dla trenerów i wszystkich zawodników za wspaniałe występy i osiągnięte wyniki. Całą sekcję UKS Sokół Mościce Tarnów wspiera główny partner Grupa Azoty SA.