Już dzisiaj III Ogólnopolskie Dni Djembe w Tarnowie
access_time 2017-10-28 06:45:00
To już III edycja Ogólnopolskich Dni Djembe! W tym roku, tarnowskie, darmowe warsztaty odbędą się w Biurze Wystaw Artystycznych, w Pałacyku Strzeleckim ul. Słowackiego 1, w sobotę, 28 października. Zajęcia poprowadzą instruktorzy niezłego cyrku, który jest organizatorem wydarzenia w Tarnowie.

Ogólnopolskie Dni Djembe jest to święto najpopularniejszego instrumentu etnicznego na świecie jakim jest zachodnio-afrykański bęben djembe. Stworzony w XIII wieku instrument stał się tak ważnym symbolem jakim w latach 60. była gitara akustyczna – pismo Newsweek.

Jest to też święto niemałej społeczności w Polsce, osób które w wolnym czasie w pojedynkę czy też częściej w mniejszych lub większych grupach spotykają się na zajęciach zorganizowanych lub spontanicznych bębniarskich meetingach.

Drum circle to nowe pojęcie ale coraz częściej spotykane nie tylko w strefie eventów firmowych jako świetna forma team buildingu ale i w życiu codziennym jako nietypowa alternatywa do tradycyjnego spędzania wolnego czasu.  W jednym bębniarskim kręgu spotykają się ludzie w różnym wieku i profesji. Nieważny jest status ani kolor skóry.

Nie muszą porozumiewać się w tym samym języku ponieważ w tym czasie obowiązuje tylko muzyczny język djembe którego cechą charakterystyczną jest rytm i dobra zabawa.

Wydarzenie ODD (skrót od Ogólnopolskie Dni Djembe) to także święto dla instruktorów gry na bębnach djembe w całej Polsce. Czyli osób które dbają o propagowanie bębnów djembe w naszym kraju poprzez organizowanie warsztatów gry, koncertów i pokazów artystycznych. Wspólnie integrują się aby ta impreza była zawsze udana. Tworzymy to święto wspólnie razem bo słowo djembe w języku ludu Bambara "Anke djé, anke bé” znaczy: "razem w pokoju, w harmonii"

W I edycji wzięło udział 28 miast natomiast w II edycji już 35 miejscowości. W 37 miejscach odbyły się warsztaty czasem nawet dwudniowe więc ogółem w ubiegłym roku z okazji II ODD odbyło się ponad 40 warsztatów i to wszystko w ciągu 3 dni.

Żeby wziąć udział w warsztatach nie potrzeba własnego bębna. Niezły Cyrk udostępnia własne bębny. Wystarczy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres maliowy: kontakt@niezlycyrk.pl i zarezerwować dla siebie miejsce i instrument. Start o godz. 15.

Komentarze...