Misyjny Marsz przejdzie ulicami Tarnowa
access_time 2017-10-20 06:40:00
W niedzielę, 22 października, Kościół Katolicki obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu ulicami Tarnowa przejdzie Marsz Misyjny, który wyruszy o godz. 14.00 sprzed kościoła Św. Rodziny. Uczestnicy Marszu przejdą w kierunku katedry, gdzie o godzinie 15.00 sprawowana będzie msza święta.

- Będziemy modlić się za misje, o pokój i za prześladowanych chrześcijan. Zapraszamy Kolędników Misyjnych w kolorowych przebraniach, młodzież, Róże Różańcowe oraz całe rodziny do wspólnej modlitwy - mówi ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

 

Około 16.00 na Rynku rozpocznie się misyjne świętowanie. Zaplanowano tańce, śpiewy i konkursy z nagrodami.

Światowy Dzień Misyjny rozpocznie cały tydzień modlitwy w tej intencji. W parafiach zaplanowano m.in. spotkania z misjonarzami i projekcie filmów o misjach. Natomiast na zakończenie Tygodnia Misyjnego, 28 października, odbędzie się XVII Diecezjalne Spotkanie Misyjne dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Nie tylko kapłani i siostry zakonne wyjeżdżają na misje. Coraz częściej takie wyzwanie podejmują także świeccy. Ci, którzy myślą, by zostać wolontariuszami na misjach i pragną włączyć się w prowadzenie misyjnych inicjatyw na miejscu, mogą dołączyć do Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego. Taka okazja będzie podczas spotkania w tarnowskim seminarium w sobotę 21 października o godz. 17.00.

- Patrząc na całokształt zadań stojących przed naszym Wolontariatem Misyjnym łatwo można dostrzec, że każda osoba chętna, pragnąca ofiarować choć cząstkę swojego czasu, może znaleźć swoje miejsce i sposób pomocy misjom, by zrealizować w ten sposób swoje chrześcijańskie powołanie do bycia misjonarzem i świadkiem Chrystusa – dodaje ks. Piotr Boraca.

Obecnie można włączyć się także w misyjną akcję charytatywną pod hasłem „Makulatura na Misyjne Studnie”. Akacja potrwa do 15 grudnia br. W tym czasie będzie odbierana makulatura z parafii, szkół i innych instytucji. Organizatorzy chcieliby dzięki tej inicjatywie wybudować studnie w Ugandzie, Czadzie oraz Kamerunie. Gotowość do udziału w akcji należy zgłosić do końca października w Wydziale Misyjnym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Komentarze...