24. Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha - bilety od jutra
access_time 2017-10-17 06:36:00
W atmosferze święta Wszystkich Świętych, w klimacie jesiennej nostalgii muzyka zmarłych artystów robi wyjątkowe wrażenie. Zainicjowane przed laty przez Wojtka Klicha Zaduszki Dżemowe, są jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie, są niezwykłym "spotkaniem" z nieżyjącymi muzycznymi gwiazdami. W tym roku zapraszamy na kolejną, 24. edycję imprezy. Podczas koncertu usłyszymy muzykę wyłącznie polskich artystów. Z całą pewnością nie zabraknie utworów m.in. zmarłego w tym roku Zbigniewa Wodeckiego. Przedsprzedaż biletów rusza w środę, 18 października od godz. 8 w siedzibie TCK.

Podczas tegorocznego koncertu wystąpi zespół w składzie:

  • Wojtek Klich - gitara, wokal
  • Arek Boryczka - gitara
  • Daniel Grupa - instrumenty klawiszowe
  • Jakub Wach - instrumenty perkusyjne

oraz goście...

Historia Zaduszek Dżemowych...

Pomysł na Zaduszki Dżemowe narodził w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla - lidera grupy Dżem, był to rok 1994 r. W hołdzie Riedlowi w TCK zorganizowano pierwszy koncert. Od tamtej pory impreza stała się corocznym kultowym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku przybiera nowego charakteru.

Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o bliskich nam zmarłych. Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało.

Na przestrzeni siedemnastu lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas „Zaduszek Dżemowych" swoją obecność zaznaczyli m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef" Zalewski, Jacek Dewódzki (ex. Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia), Robert Lubera, Żaneta Lubera.

27 i 28.10.2017 r., godz. 20.00, Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)

Bilety: 40 zł. Sprzedaż biletów na obydwa koncerty prowadzona będzie od 18.10.2017 r. od godz. 8.00.

Ilość miejsc ograniczona! Jednorazowo można kupić maksymalnie 4 bilety.

Komentarze...