Jest nowy numer czasopisma naukowego PWSZ
access_time 2017-10-16 06:01:00
Nauki techniczne i ścisłe zdominowały wydany właśnie, kolejny numer czasopisma Tarnowskie Colloquia Naukowe. To oznacza, że udało się zrealizować redakcyjny plan „maksimum”, który zakładał, że w 2017 roku ukażą się aż trzy numery TCN. Bardzo ciekawie wyglądają też zapowiedzi na najbliższe miesiące. Trwają już bowiem prace nad kolejnymi dwoma numerami. Pierwszy przygotowywany jest przez Instytut Administracyjno-Ekonomiczny, a drugi przez Instytut Humanistyczny.

Czytelnicy, którzy sięgną po aktualnie wydane „Colloquia” dostaną dwanaście zróżnicowanych tematycznie, stojących na wysokim poziomie artykułów, przygotowanych przez kadrę naukowo-dydaktyczną Instytutów: Politechnicznego oraz Matematyczno-Przyrodniczego.

– Mimo że nie umawialiśmy się na żadne narzucone podziały, stało się tak, że w numerze znalazło się sześć artykułów powstałych w IMP i sześć w IP – mówi dr Rafał Kurczab, redaktor tematyczny czwartego numeru TCN. – To namacalny dowód wcielenia w życie nadrzędnej idei, jaka nam przyświecała podczas pracy nad tym numerem, czyli jego multidyscyplinarności – dodaje.

– Pierwszy numer TCN w całości poświęcony naukom ścisłym to dla mnie wielka radość. Prawdą jest, że praca nad nim kosztowała wiele wysiłku – zarówno autorów, jak i redakcję, ale trzymając w ręku nasze czasopismo wiem, że było warto – nie kryje zadowolenia dr inż Sebastian Bielecki, drugi z redaktorów tematycznych czwartego numeru TCN.

Numeru, w którym znaleźć można artykuły w języku polskim oraz angielskim, poświęcone tak odległym od siebie tematom, jak choćby analiza rozkładu pola mowy, geometria wykresu funkcji zliczającej liczby pierwsze, czy wpływ odchyleń napięcia sieci energetycznej na sprawność silników elektrycznych.

– Cieszę się z tego, że pismo z każdym numerem zyskuje nie tylko na popularności, ale i prestiżu. Zyskujemy również coraz większe doświadczenie, dzięki czemu prace nad kolejnymi numerami przebiegają sprawniej i szybciej. Dzięki determinacji całego zespołu PWSZ w Tarnowie zyskała czasopismo, które promuje nie tylko tarnowskie środowisko naukowe, ale także samą uczelnię – podkreśla dr Eliza Krzyńska-Nawrocka, sekretarz redakcji TCN.

„Powstały w wyniku współpracy dwóch instytutów tom inicjujący trzecią, obok nauk humanistycznych oraz nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej, serię, potwierdza skalę, ale też nieprzypadkowy charakter tego przedsięwzięcia. Jednocześnie rozwiewa on wszelkie wątpliwości co do potencjału naukowego, determinacji i zdolności organizacyjnych kadry PWSZ w Tarnowie” – pisze we wstępie do czwartego numeru, dr hab. Michał Nawrocki, prof. PWSZ, redaktor naczelny TCN.

– W najbliższych miesiącach mamy nadzieję zobaczyć też efekt trwających blisko rok prac redakcyjnych i organizacyjnych prowadzonych przez pracowników Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego. Debiutujący w tej dziedzinie numer TCN jest już w zasadzie gotowy, co znacząco poszerzy i wzmocni ofertę Tarnowskich Colloquiów Naukowych. Czekamy także na przygotowywany drugi numer TCN Instytutu Humanistycznego – tak o najbliższych planach wydawniczych mówi dr Eliza Krzyńska-Nawrocka.

Czwarty numer TCN można odbierać w siedzibie Wydawnictw PWSZ w pokoju 311, na trzecim piętrze w budynku A, można go także pobrać TUTAJ.

Komentarze...