Jeszcze raz podążymy „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie"
access_time 2017-10-12 13:14:00
W piątek 13 października reprezentanci czterech tarnowskich szkół wyruszą na ulice Tarnowa. Wezmą udział w Grze Miejskiej „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie”. Gra Miejska rozpocznie się o godzinie 11.00 w piwnicy Tarnowskiego Centrum Kultury, które będzie tegorocznym gospodarzem zespołów, opiekunów i Jury Gier Miejskich.  

Będzie to już piąty finał projektu, a tym razem zmierzą się ze sobą uczniowie II LO, XVI LO, ZSP oraz ZST w Tarnowie – Mościcach.. Przygotowania do gry trwały kilka tygodni. Drużyny wzięły udział w cyklu warsztatów z zakresu kreatywności oraz w zajęciach przygotowujących do stworzenia mini formy filmowej na temat tarnowskich atrakcji na ścieżce zakochanych. Poruszone podczas tych szkoleń zagadnienia będą wykorzystane przez uczestników do wykonania zadań i rozwiązania zagadek. Bazą tematyczną tegorocznej edycji są historie miłosne wypracowane w poprzednich latach. Wykonanie zadań i prace poszczególnych zespołów oceni Jury Gier Miejskich. Celem projektu „Gry Miejskie Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie” jest poszerzenie wiedzy i znajomości historii, współczesności oraz atrakcji Tarnowa wśród młodzieży szkolnej.

W ramach projektu zrealizowano również jednodniowe warsztaty dla opiekunów, pedagogów i nauczycieli pt. „Porozumienie bez przemocy – co buduje a co burzy komunikację”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Pomysłodawcą gier miejskich „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie” jest Stowarzyszenie KANON. Projekt zrealizowano we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.

Komentarze...