Nowy plac zabaw na Dzień Dziecka
access_time 2017-10-17 06:36:00
Wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczny Dzień Dziecka najmłodsi tarnowianie i ich rodzice spędzić będą mogli w całkowicie zmodernizowanym Ogrodzie Jordanowskim w Parku Strzeleckim - informuje tarnowski magistrat. Wymienione w nim zostaną wszystkie elementy zabawowe, wykonane zostaną nowe nawierzchnie, pojawią się także hamaki i leżaki, w znaczący sposób powiększy się również liczba ławek.

Dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy Ogrodu Jordanowskiego została już zaakceptowana przez konserwatora zabytków (było to konieczne, gdyż Ogród Strzelecki wraz z ogrodzeniem, od 1975 roku wpisany jest do rejestru zabytków). Złożony został także wniosek o pozwolenie na budowę. Aktualnie trwa przygotowanie dokumentacji do wszczęcia postępowania przetargowego. Przetarg na przebudowę Ogrodu Jordanowskiego prawdopodobnie ogłoszony zostanie jeszcze w tym tygodniu.

Na placu zabaw usunięte zostaną wszystkie istniejące dotychczas elementy zabawowe, a w ich miejsce zamontowane zostaną nowe, które znajdą się w czterech strefach. Każda z nich będzie dedykowana innej grupie wiekowej.

Przyrządy do ćwiczeń, istniejące do tej pory w pobliżu bramy prowadzącej z Ogrodu Jordanowskiego do części spacerowej, zostaną przesunięte pod ogrodzenie od ulicy Romanowicza i zajmą miejsce, stojącego tam do niedawna „pociągu”. Tam też powstanie bulodrom, czyli boisko do gry w boule.

Usunięta zostanie nawierzchnia spod przyrządów do ćwiczeń, nastąpi również wymiana kostki na alejkach Ogrodu Jordanowskiego oraz nawierzchni asfaltowej w dolnej części wzniesienia znajdującego się na południe od placu zabaw (dawne miasteczko rowerowe).

Między drzewami rosnącymi na tym terenie rozwieszone zostaną hamaki. Pojawią się również leżaki oraz przybędzie sporo ławek. Te ostatnie usytuowane będą m.in. tam, gdzie obecnie znajduje się murek oddzielający plac zabaw od stawu otaczającego Mauzoleum Bema (jest to jedyne ocienione miejsce w Ogrodzie Jordanowskim).

Na terenie placu zabaw pojawią się także nowe lampy oraz kosze na śmieci. Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego powinna się zakończyć do końca maja przyszłego roku.

Komentarze...