XXVI Bieg Leliwitów o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego już za nami
access_time 2017-10-09 10:00:00
Już po raz XXVI amatorzy biegania ulicznego stanęli w niedzielę o godz. 13.30 na ul. Wałowej na starcie organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów – Tarnowskiego Biegu Leliwitów.

Uczestnicy biegnąc urokliwymi uliczkami tarnowskiej Starówki walczyli o główne trofeum – buławę hetmana Jana Tarnowskiego. Biegacze rywalizowali na dystansie 2,5 km w biegu masowym oraz 10 kilometrów w biegu głównym. Najszybciej trasę 10 kilometrów pokonali Oleksandr Łabziuk z Winnicy oraz Nataliia Batrak z Charkowa. W biegu masowym najlepszymi okazali się Przemysław Kozioł (MLMKS Tarnów) oraz Paulina Brzęk (Lewniowa).

W ramach imprezy odbył się również organizowany już po raz piąty przez Stowarzyszenie „To, co wspólne” i Szkołę Podstawową nr 9 z Tarnowa, Bieg Integracyjny „Razem do celu”. W biegu wzięło udział prawie sześćdziesięciu uczestników. Biegli oni w parach trzymając się za rękę i wspierając nawzajem. Każdy kto ukończył bieg otrzymał złoty medal i dyplom. Słodki poczęstunek dla dzieciaków ufundowała kawiarnia Sofa Tarnów.

Ponadto odbyły się biegi dzieci i młodzieży w ramach Biegów masowych pod hasłem „Nie wstydź się zdrowego ruchu – cały Tarnów biega” organizowane przez MLUKS przy Gimnazjum nr 8 w Tarnowie.

Projekt był współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

FOT.  Tomasz Schenk

 

Komentarze...