W PracOFFni nauczysz się... zdobić torty
access_time 2017-10-12 06:20:00
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu PracOFFnia, w nowym sezonie. Ciepłe dni odchodzą i powoli wkracza jesień, a wraz z dłuższymi wieczorami i pogarszającą się aurą, większy mamy apetyt na słodkości, dla poprawienia nastroju. Oczywiście najprościej sięgnąć jest po gotowe ciasto lub ciasteczko, czy czekoladę. Natomiast o ile bardziej przyjemne, nie tylko dla podniebienia, jest własnoręczne zrobienie i udekorowanie tortu. Sam proces powstawania daje dużo przyjemności, szczególnie kiedy zrobimy to pod fachowym okiem. Dlatego zapraszamy na warsztaty dekorowania tortów w Stylu angielskim do pracowni plastycznej Tarnowskiego Centrum Kultury, które odbędą się w dniach 21 i 22 października 2017 roku.

Styl angielski to sztuka artystycznego dekorowanie tortów, ciast i ciasteczek pochodząca z Wysp Brytyjskich, skąd rozpowszechniła się praktycznie na cały świat. Jest techniką dekorowania z wykorzystaniem słodkich, plastycznych w pełni jadalnych mas.

Dekoracja w stylu angielskim wykonywana jest z masy marcepanowej lub lukru plastycznego białego i kolorowego, przy wykorzystaniu różnorodnych narzędzi cukierniczych w tym: wałków, szablonów, foremek, szpatułek. Lukier plastyczny to jadalny wyrób przypominający swoją strukturą modelinę, daje się bardzo łatwo formować, a za pomocą barwników spożywczych uzyskuje różnorodność kolorów.

Z lukru plastycznego można uformować praktycznie wszystko; różnego rodzaju figurki, zwierzęta, owoce, kwiaty, postaci ludzkie, można również po nim również malować. Ograniczenie stanowi w tym przypadku jedynie ludzka wyobraźnia. Do udekorowania tortu średniej wielkości wykorzystuje się około 1 kg lukru plastycznego, a duże, piętrowe torty to nawet kilka kilogramów cukrowej dekoracji.

W Polsce dekorowanie tortów stylem angielskim zyskuje coraz większą popularność, ze względu na dużą dostępność materiałów oraz mnogość blogów i stron internetowych, z których można czerpać wiedzę i inspiracje. Wykonany i ozdobiony własnoręcznie tort to doskonały prezent podkreślający wyjątkową uroczystość, czy też słodki upominek dla kogoś bliskiego.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z techniką zdobienia tortów stylem angielskim oraz własnoręcznie wykonają dekorację tortu. Jedyne co należy przynieść to wałek do ciasta i dobry nastrój. Na warsztaty dekorowania tortów w stylu angielskim zapraszamy osoby, które ukończyły 16 lat, a odbędą się one w dniach 21 i 22 października br., w dwóch grupach i obejmować będą 4 godziny zajęć, które odbędą się według harmonogramu:

  • Grupa I - 21 października (sobota) - godz. 16.00-20.00
  • Grupa II - 22 października (niedziela) - godz. 10.00-14.00

Koszt udziału w warsztatach to 40 złotych.

Zapisy codziennie od godziny 8.00 do 18.00, sobota od godziny 10.00 do 17.00, w Biurze Obsługi TCK. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc ograniczona.

Komentarze...