Górny odcinek Krakowskiej już przejezdny
access_time 2017-09-20 06:13:00
Kierowcy mogą już jeździć po wyremontowanym fragmencie ulicy Krakowskiej. - Na odcinku od ulicy Katedralnej do ulicy Batorego i nieco poniżej jeździmy po świeżej kostce. W organizacji ruchu wprowadzone zostały kolejne zmiany – mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Wykonawca remontu Krakowskiej rozpoczął kolejny etap prac. Dojazd do posesji zlokalizowanych w górnym odcinku ulicy Krakowskiej, powyżej ulicy Nowy Świat, jest możliwy objazdem przez ulice: Bema, św. Anny i Targową. Ze skrzyżowania na Targowej można skręcić do placu Kazimierza lub pojechać ulicą Krakowską w dół. Nie jest natomiast możliwe przejechanie bezpośrednio z górnego odcinka Krakowskiej na skrzyżowanie z ulicą Nowy Świat. Trzeba skręcić w Batorego lub Staszica.

Poniżej ulicy Batorego ruch jest przekierowany na pas postojowy, zlokalizowany po północnej stronie jezdni ulicy Krakowskiej. Przejazd jest możliwy do ulicy Staszica, dalej obowiązuje zakaz ruchu, który nie dotyczy tylko właścicieli i użytkowników posesji.

Porfirowa kostka, którą ulica Krakowska została wyłożona podczas wadliwie wykonanego remontu, przeprowadzonego w poprzedniej kadencji, jest wymieniana na grubsze i wytrzymalsze granitowe płyty. Przeprowadzenie obecnie trwających prac jest niezbędne, bo ulica była w coraz gorszym stanie. Zakończenie remontu jest planowane na listopad.

Komentarze...