Triumf Emilii Nizio w Krakowie
access_time 2017-05-19 08:00:00
Emilia Nizio - 10-letnia tenisistka z Tarnowa reprezentująca klub UKS ACT Sport Tarnów po raz kolejny w tym roku udowodniła, że w regionie południowej Polski nie ma sobie równych. Tym razem wygrała Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U12 w Krakowie w grze podwójnej i zdobyła II miejsce w grze singlowej. Turniej organizowany był na kortach UKS Tenis24 Kraków.

W turnieju brało udział 15 zawodniczek, które rywalizowały w grupach. Emilia z racji wysokiego rankingu Polskiego Związku

Tenisa została rozstawiona z numerem 1. Trafiła do trudnej grupy A gdzie stoczyła pojedynki kolejno z Zofią Piotrowską z KS Grzegórzecki Kraków wygrywając 6:2, 6:2, z Leilą Javaheri na co dzień trenującą w USA na Florydzie również triumfując 4:6, 6:2 i 10:7 i zwyciężając Wiktorię Moszczak z KS Grzegórzecki Kraków 6:4, 6:3. Na uwagę zasługuje zwłaszcza zwycięstwo z tenisistką z USA gdzie z uwagi na panujące warunki atmosferyczne mecz rozpoczął się z opóźnieniem i trwał 1,5 h. Zakończył się o godz. 21:30. Stał on na wysokim poziomie i Emilka po pierwszym nieznacznie przegranym secie potrafiła się zmobilizować i dominować w 2 secie i w tiebreaku kontrolować wynik. Emilia już wielokrotnie udowodniła, że umie radzić sobie z niekorzystnym początkiem meczu co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Zwycięstwo w rozgrywkach grupowych pozwoliło utalentowanej tenisistce z Tarnowa awansować do grupy finałowej gdzie niestety było widać trudy dnia poprzedniego. Wykorzystała to Zosia Strzyżewska ze Ślaskiego Centrum Tenisa Pszczyna pokonując Emilię w boju o pierwsze miejsce.

W grze podwójnej Emilia w parze z Natalią Kłys z Krakowa triumfowała pokonując w finale duet Zofia Strzyżewska i Zuzanna Czyż z TKS Slavia Ruda Śląska w stosunku 6:3 i 6:4.