Wystawa „Rzeczpospolita ubezpieczonych”- kolejna odsłona
access_time 2017-05-11 07:41:00
"Rzeczpospolita ubezpieczonych" to wystawa jubileuszowa przygotowana z okazji 80-lecia powołania do życia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w tym roku uzupełniona o nowe eksponaty. Wystawę można oglądać do 19 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

24 października 1934 r. na mocy rozporządzenia, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Ignacy Mościcki powołał do życia Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który już od wielu lat jest najważniejszą instytucją polskiego systemu ubezpieczeń społecznych. I właśnie dla upamiętnienia tego  jubileuszu  Zakład przygotował wystawę poświęconą ubezpieczeniom społecznych oraz działalności ZUS. W tym roku wystawa została uzupełniona o nowe osiągnięcia Zakładu.


Wystawa „Rzeczpospolita ubezpieczonych” prezentuje najważniejsze etapy rozwoju systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historię ZUS na tle dziejów państwa
i społeczeństwa polskiego. Narrację wzbogacają zdjęcia, plakaty oraz cytaty z prasy, publikacji naukowych, dokumentów i wspomnień pracowników.

 

Wystawa dostępna jest dla mieszkańców Tarnowa do 19 maja, można ją oglądać
w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie (hol główny budynku C). Miejsce ekspozycji zostało wybrane nieprzypadkowo. Na mocy podpisanego porozumienia
o współpracy, PWSZ została partnerem tarnowskiego oddziału ZUS.

Komentarze...