Bohaterka z Tarnowa wyróżniona Dyplomem Komendanta Głównego PSP
access_time 2017-04-20 06:15:00
st. bryg. Piotr Szpunar - Komendant Miejski PSP w Tarnowie podczas uroczystego apelu zorganizowanego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Tarnowie wręczył Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz upominki strażackie Angelice Orszulak uczennicy klasy 6 b. Dwunastoletnia bohaterka już wcześniej była wyróżniona medalem „Młody Bohater”, który odebrała z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Mariusza Błaszczaka za uratowanie życia rodzicom przed zaczadzeniem.

29 stycznia 2017 r. wieczorem Angelika była w domu z rodzicami, wszyscy nagle źle się poczuli. Angelika zdążyła zadzwonić na numer alarmowy 112 i opisać sytuację, po czym sama zasłabła. Dzięki jej telefonowi pomoc przybyła na czas i wszyscy zostali uratowani. Przyczyną zagrożenia był piecyk gazowy z którego ulatniał się tlenek węgla.

           Czyn Bohaterski, jakim wykazała się Angelika jest świadomą postawą obywatelską szczególnie tak młodej osoby i zasługuje na wyróżnienie - powiedział szef tarnowskich strażaków wręczając to wyróżnienie młodej uczennicy.

Tekst i foto: www.straz.tarnow.pl

Komentarze...