Nowe zabiegi w ofercie ZPS
access_time 2017-04-18 06:50:00
Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie poszerza ofertę opieki medycznej. Na nowoczesnym, niedawno oddanym do użytku bloku operacyjnym chirurgii jednego dnia wykonywane są komercyjnie operacje związane z plastyką przegrody nosa, usunięciem migdałka gardłowego i migdałków podniebiennych, a także krioterapia małżowin nosowych.

– Zapotrzebowanie na tego typu operacje jest duże.  Przerost migdałka gardłowego tzw. trzeciego, powoduje  nawracające  infekcje u dzieci i jest  coraz częściej  rozpoznawany. Jest to klasyczne wskazanie do jego usunięcia. Obecnie nie tylko zwracamy uwagę na komfort codziennego funkcjonowania,  ale również na prawidłowy rozwój dzieci. Problemy z migdałkami mogą nieść za sobą rozległe konsekwencje w postaci chociażby wad zgryzu i zaburzeń mowy – tłumaczy dr hab. n. med. Wiesław Dobroś,  specjalista w dziedzinie otolaryngologii, który przeprowadza operacje w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. 

Operacje wykonywane są również przez lek. med. Agnieszkę Wojtarowicz  oraz lek. med. Bogusława Pacurę, czyli doświadczonych i cenionych specjalistów.

Po operacji pacjenci wracają do domu tego samego dnia. Oczywiście po wcześniejszym przygotowaniu i zabezpieczeniu medycznym przez specjalistów. Chirurgia jednego dnia wiąże się także ze stosunkowo szybkim powrotem do zdrowia i krótkim okresem rekonwalescencji.

Komentarze...