Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego
access_time 2017-04-06 03:19:00
Mieszkańcy Tarnowa mogą zgłaszać swoje propozycje do szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego. W Budżecie Obywatelskim 2018 tarnowianie będą mieć do dyspozycji dwa miliony złotych. Projekty można zgłaszać do 28 kwietnia - przypominają urzędnicy magistratu.

Formularz, służący do składania projektów, można znaleźć w załączniku poniżej. Weryfikacja i opiniowanie propozycji mieszkańców potrwają do 31 maja. 2 czerwca ogłoszona zostanie lista tych zadań, które przejdą do głosowania. Autorzy projektów będą mieli czas na ich promowanie od 2 do 18 czerwca, głosowanie ruszy 19 czerwca i potrwa do 28 czerwca. Ogłoszenie listy projektów, wybranych przez mieszkańców do realizacji, nastąpi 30 czerwca.

Pomysłodawcy będą mogli dołączyć do projektu jego opis, który trafi na stronę urzędu, stworzoną w celu promowania inicjatyw i informowania o nich. Podczas przygotowywania i zgłaszania projektów oraz przy wypełnianiu formularza mieszkańcy mogą – w razie potrzeby – zwrócić się do pracowników Urzędu Miasta Tarnowa, którzy zapewnią im merytoryczną pomoc – udzielą informacji, dotyczących między innymi możliwości realizacji, lokalizacji lub kosztów projektu.

Na wniosek mieszkańców, zgłoszony podczas spotkania w sprawie Budżetu Obywatelskiego na Sali Lustrzanej, prezydent Tarnowa wprowadził do regulaminu zapisy, określające dolną i górną granicę kosztu pojedynczego projektu – od 100 do 500 tysięcy złotych.

Kolejna zmiana, wprowadzona po postulatach mieszkańców to możliwość umieszczania krótkich opisów projektów w wyznaczonym na formularzu zgłoszeniowym miejscu. Bez zmian pozostał sposób głosowania – można to będzie zrobić tylko elektronicznie. W razie potrzeby Urząd Miasta Tarnowa umożliwi techniczną pomoc w głosowaniu elektronicznym w miejscu pobytu tym mieszkańcom, którzy z racji wieku lub stanu zdrowia nie mogą tego zrobić samodzielnie.

Komentarze...