10 tys. zł czeka na chętnych studentów
access_time 2017-04-04 07:12:00
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej trwają rozmowy kwalifikacyjne dla studentów, którzy chcą wziąć udział w pilotażowym programie tzw. "płatnych praktyk". Jest o co walczyć, studenci, którzy przejdą gęste sito naboru mogą liczyć na 10 tys. zł stypendium za półroczne praktyki. Na chętnych czeka kilkadziesiąt miejsc.

Jak już informowaliśmy, akces do projektu mogą zgłaszać studenci III roku wszystkich czterech kierunków Instytutu Politechnicznego, czyli: Elektrotechniki, Informatyki, Elektroniki i telekomunikacji oraz Inżynierii materiałowej.

Potencjalni praktykanci odpowiadają na szereg pytań zadawanych przez komisję złożoną z przedstawicieli uczelni oraz pracodawców.

– Wyniki rekrutacji powinniśmy poznać pod koniec kwietnia – mówi dr inż. Wiesław Juda, z-ca kierownika Zakładu Technologii Materiałów Instytutu Politechnicznego PWSZ. – Praktyki w ramach pilotażowego projektu rozpoczną się na przełomie maja i czerwca – dodaje.

Przypomnijmy, że studenci Instytutu Politechnicznego PWSZ w Tarnowie będą mogli korzystać z „płatnych praktyk” dzięki temu, że Uczelnia zakwalifikowała się do pilotażowego projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na którego realizację otrzymała prawie pół miliona złotych.

Komentarze...