Znany prezenter pogody wspiera tarnowskie przedszkole
access_time 2017-02-17 07:23:00
Bartek Jędrzejak, znany prezenter pogody w TVN wspiera dzieci z autyzmem uczęszczające do Przedszkola „Mały Książę” w Tarnowie. Placówkę prowadzi Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Bartek Jędrzejak wykonał rysunki, które znalazły się na koszulkach i torbach. Dochód uzyskany ze sprzedaży wyjątkowych gadżetów zostanie przeznaczony na terapię maluchów z autyzmem.

Pogoda jest zawsze – przekonuje Bartek Jędrzejak. Kolorowe koszulki i torby z autorskimi rysunkami dziennikarza telewizji TVN można od dziś zamawiać w Stowarzyszeniu ICH LEPSZE JUTRO w Tarnowie. Koszulka kosztuje 36 zł, a oryginalna torba – 26 zł. Aby zostać szczęśliwym posiadaczem torby lub koszulki wystarczy odwiedzić Stowarzyszenie w Tarnowie przy ul. Jana Kochanowskiego 30 lub złożyć zamówienie pod adresem: biuro@ichlepszejutro.pl.

- Wszystkie zebrane przy tej okazji pieniądze przeznaczymy na terapię dzieci z autyzmem, uczęszczające do naszego przedszkola – mówi Krzysztof Drwal, prezes Zarządu Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Dodaje, że jest zbudowany postawą Bartka Jędrzejaka. – Ambasador i współtwórca naszej akcji bez wahania zgodził się nam pomóc. Wykonał fantastyczne rysunki, które trafiły na koszulki i ekologiczne torby. Wyjątkowość całej akcji polega na limitowanej liczbie gadżetów. Trafią one do tych, którzy w pierwszej kolejności postanowią wesprzeć dzieci.

Przedszkole „Mały Książę” w Tarnowie działa od września ubiegłego roku. Jest to specjalne miejsce dedykowane dzieciom z autyzmem. Przedszkole jest zupełnie bezpłatne i zapewnia kompleksową opiekę, terapię i edukację. Dzieci przebywają w małych, 4-osobowych grupach pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli. W ciągu każdego tygodnia odbywają się liczne zajęcia dodatkowe: logorytmika, dogoterapia, integracja sensoryczna, gimnastyka korekcyjna.

Przedszkole jest czwartą placówką prowadzoną w Tarnowie przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Organizacja działająca od 2005 r. utworzyła ponadto Aktywną Świetlicę Terapeutyczną, Gabinet Integracji Sensorycznej i Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną z Zespołem Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Komentarze...