Nowy kompleks sportowy ma być gotowy w maju
access_time 2017-02-20 08:03:00
Ruszyły prace związane z przebudową terenów rekreacyjnych przy ul. Wojska Polskiego. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą i przekazało mu plac budowy. Koszt inwestycji to niemal 850 tysięcy złotych - informuje magistrat.

W ramach zadania zaplanowano wymianę nawierzchni na boiskach do koszykówki i siatkówki. Tam asfalt zostanie zastąpiony poliuretanem. Powstanie także plac zabaw z siłownią plenerową. To drugi etap inwestycji w tamtym rejonie. Pierwszy (budowa boiska piłkarskiego)rozpoczął się kilka miesięcy temu, ale z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, zadania nie udało się zakończyć. Występujące chociażby w listopadzie obfite opady deszczu sprawiły, że teren stał się podmokły i bagienny, a to uniemożliwiło wjazd na boisko sprzętom budowlanym. Wykonawca nie zaniechał prac i prowadzi roboty także teraz, kiedy nawierzchnia jest twarda i może na nią wjechać ciężki sprzęt.

Przypomnijmy, że w ramach rozbudowy obiektu ma powstać boisko (pierwsze takie w Tarnowie) o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 90m x 60m. Ponadto zaplanowano umiejscowienie wiaty dla zawodników rezerwowych oraz sędziów. Całość ma zostać oświetlona. Wykonawca wykona także drogę dojazdową z kostki betonowej oraz mur oporowy po zachodniej stronie boiska.

Dodajmy, że oddanie do użytku całego kompleksu sportowego zaplanowano w okolicach maja.

Komentarze...