"Dajcie mi tenora" - broadwayowski hit już dziś w CSM
access_time 2017-03-08 06:57:00
Miłość, zazdrość, sława, spełnianie marzeń - wszystkie te zagadnienia porusza sztuka cenionego amerykańskiego komediopisarza Kena Ludwiga, która zyskała uznanie zarówno wśród widzów jak i krytyków. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Capitol będzie można zobaczyć dziś w CSM.

Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą galą "Otella", wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są... humory głównej gwiazdy wieczoru. A co się stanie jeśli maestro zupełnie straci formę? Czy bez mistrza uda się uratować przedstawienie? Czy znajdzie się godny zastępca, który wcieli się w rolę Otella i zachwyci publiczność niebiańskim głosem?

Bestsellerową komedię "Lend Me a Tenor!" napisał uznany autor broadway'owskich hitów - Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie. Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach.

 W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!

  • Autor: Ken Ludwig,
  • Reżyseria: Marcin Sławiński
  • Przekład: Elżbieta Woźniak
  • Scenografia: Joanna Pielat
  • Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
  • Kostiumy: Justyna Chruślicka
  • Asystent reżysera: Halina Bednarz
  • Korepetycje muzyczne: Anna Chmielarz

OBSADA: Olaf Lubaszenko, Elżbieta Romanowska, Artur Chamski, Andżelika Piechowiak, Halina Bednarz, Andrzej Blumenfeld, Marta Marzęcka, Łukasz Gosławski 

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z Olafem Lubaszenko  w ramach cyklu Spis Treści Poufnych. Wstęp wolny

Centrum Sztuki Mościce

8 marca 2017 r. godz. 18.30 Duża Scena

Czas trwania spektaklu: 160 minut( z przerwą)

Cena biletu: 80 zł normalny 70 zł ulgowy.

Komentarze...