Cyfrowy rentgen w ZPS
access_time 2017-02-17 08:00:00
Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie systematycznie podnosi standard obsługi pacjentów. W nowym, niedawno otwartym budynku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie usytuowano Pracownię Rentgenodiagnostyki Ogólnej, którą wyposażono w nowoczesny rentgen cyfrowy.

Na tym nie koniec zmian, ponieważ w Pracowni RTG przy ul. Mostowej dokonano ucyfrowienia analogowego aparatu. Inwestycje przynoszą szereg korzyści zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy.

– Przede wszystkim pacjent jest narażony na mniejsze promieniowanie – rzadziej musimy powtórnie wykonywać zdjęcia. Po wykonaniu rentgena obraz pojawia się na monitorze niemal natychmiastowo. Zdjęcia trafiają do naszego systemu, lekarze mają do nich szybki dostęp, nie ma problemu, gdy pacjent zgubi klisze. Zdjęcia można błyskawicznie przesyłać na odległość, jeżeli wystąpi taka potrzeba. Aparat cyfrowy przynosi także pozytywy w kontekście ochrony środowiska – tłumaczy lek. Jakub Kwieciński, specjalista w dziedzinie radiologia i diagnostyka obrazowa w ZPS.

Aparat rentgenowski przy ul. Mostowej funkcjonuje niemal tak samo, jednak w tym przypadku, tłumacząc w skrócie, po wykonaniu zdjęcia należy umieścić kasetę w czytniku.

Komentarze...