Konkurs – zaprojektuj logo gminy Wojnicz
access_time 2017-02-17 11:00:00
Burmistrz Wojnicza ogłasza konkurs na opracowanie logotypu gminy Wojnicz. Celem konkursu jest stworzenie znaku identyfikacji wizualnej, którym samorząd będzie się posługiwał w materiałach promocyjnych, informacyjnych. Dla autora najlepszej pracy przewidziana jest nagroda w wysokości 2000 zł.

Logotyp powinien budzić skojarzenia z gminą Wojnicz, podkreślać wybrany przez autora aspekt lokalnej rzeczywistości i być zaprojektowany według standardów obowiązujących przy tworzeniu identyfikacji wizualnej. Organizatorzy pozostawiają dowolność względem zastosowania kształtów, typografii, barw itp., z jednym wyjątkiem: zasadą obowiązującą jest zakaz wykorzystania herbu gminy w projekcie.

Prace można przesyłać na adres Urzędu Miejskiego w Wojniczu, Rynek 1, 32-830 Wojnicz, w terminie do 8 marca 2017 r. (obowiązuje data wpływu). Szczegółowe warunki uczestnictwa i wymogi względem zgłaszanych prac są opisane w regulaminie konkursu, do którego link znajduje się poniżej.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą wziąć w nim udział wszyscy: zawodowi plastycy, graficy, profesjonaliści i amatorzy, uczniowie, studenci, osoby fizyczne i firmy.

Jak mówi Burmistrz Wojnicza: Z zamiarem stworzenia logotypu nosiliśmy się już od pewnego czasu. Gmina Wojnicz ma swój herb, z którego jesteśmy bardzo dumni i chętnie się nim posługujemy we wszelkich materiałach promocyjnych. Przedstawia on postać Świętego Wawrzyńca Męczennika, rozciągniętego na kracie, i przez powagę zastosowanej symboliki może wydawać się niewłaściwe stosowanie herbu w niektórych okolicznościach. Zresztą pomijając samą symbolikę - szacunku wymaga każde godło, herb miasta czy gminy i posługiwanie się nim w każdej okoliczności nie zawsze jest odpowiednie. Do wykorzystania na materiałach marketingowych, gadżetach, które służą promocji gminy można zastosować inny logotyp, który będzie charakterystyczny dla danego miejsca, a który można bez obaw używać w każdym kontekście. Stąd pomysł konkursu. Jako organizatorzy niczego nie narzucamy, dajemy artystom wszelką dowolność, mamy nadzieję, że ktoś nas zaskoczy. Liczę też na to, że wartość nagrody, 2000 zł, zachęci do wzięcia udziału w konkursie wiele osób, i że komisja będzie miała z czego wybierać.

Komentarze...