Tysiące uczniów wybrało sport
access_time 2017-02-15 10:00:00
Ponad 8 tysięcy wejść na basen i lodowisko za symboliczną złotówkę, niemal 2 tys. uczestników na zajęciach ze wspinaczki, 890 osób na lekcjach karate – takie aktywności najczęściej wybierali uczniowie podczas zakończonych właśnie ferii zimowych.

Zaskoczenia nie kryją pracownicy Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którego obiekty przeżywały w tym czasie oblężenie. – Niezmiennie od lat największą popularnością cieszyły się wejścia na basen i na lodowisko za złotówkę. Furorę w tym roku zrobiły dyskoteki na lodzie – podkreśla Grzegorz Mizera, przedstawiciel TOSiR. Uczniowie najchętniej wybierali pływalnię przy ul. Piłsudskiego. W Parku Wodnym odnotowano 3184 wejścia za złotówkę, natomiast na pływalni w Mościcach 112.

Spory ruch był również na miejskich lodowiskach. Przy Wojska Polskiego sprzedano 3209 wejściówek za złotówkę. Spokojniej było na ślizgawce przy ul. Traugutta – tam zakupiono 1653 biletów za 1 zł. Nowością w tym roku były dyskoteki na lodzie, które odbywały się co kilka dni w obiekcie przy Wojska Polskiego. Zainteresowanie imprezami z DJ-em było tak duże, że zdecydowano się zorganizować kilka kolejnych sportowo-tanecznych spotkań, także na lodowisku w Mościcach. Jak zapewniają organizatorzy dyskotek, na każdym spotkaniu pojawiał się komplet chętnych, by spędzić wieczór, tańcząc na lodzie.
Feriowicze chętnie uczestniczyli w zajęciach ze wspinaczki sportowej. W hali przy ul. Krupniczej swoich sił spróbowało w sumie 1190 osób. Dużą popularnością wśród uczniów cieszyły się także zajęcia karate z elementami samoobrony. Tajniki tego sportu walki poznało 890 osób.

TOSiR zorganizował również cztery wyjazdy na narty. Z takiej formy aktywnego wypoczynku skorzystało 99 uczniów tarnowskich szkół, którzy szusowali na stokach w Krynicy-Słotwinach.
Podczas sportowych sobót, czyli zajęć organizowanych przez MKS Pałac Młodzieży, rywalizowało i bawiło się 300 młodych zawodników. – W tym roku wśród uczestników dominowali uczniowie szkół podstawowych i przedszkolacy – relacjonuje Krzysztof Janas, koordynator zajęć. Zorganizowano również turnieje koszykówki, w których wzięło udział 55 dziewcząt i 45 chłopców. W przypadku turniejów piłki ręcznej, w zawodach uczestniczyło stu chłopców i 80 dziewczyn.
Ponadto w ramach ferii zorganizowano Zimowy Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych w którym ostatecznie wystartowało 50 osób (pięć drużyn). Przeprowadzono również Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych, w którym uczestniczyło 220 osób (21 drużyn). Natomiast w turnieju tenisa dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wystartowało  18 osób.

Różnego rodzaju zajęcia plastyczne i artystyczne przygotowały tarnowskie instytucje kultury. Warsztaty odbywały się zarówno w teatrze, jak i w BWA, TCK, muzeum, bibliotece.

Komentarze...