Kacper Szczurek na podium we Włoszech, a Marcel Kuc pechowo w finale
access_time 2017-02-14 12:30:00
Po czasie wytężonych treningów, testów i mocno przepracowanego okresu przygotowawczego do startów na dobre już ruszył sezon kartingowy za granicą.

Tarnowscy młodzi kierowcy kartingowi w ostatni weekend 11-12 lutego 2017 roku zainaugurowali nowy sezon serii ROK we Włoszech na torze Adria International Raceway, gdzie odbyła się I runda Rok Cup Italia 2017. Na starcie zawodów stanęli - zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Marcel Kuc i Kajetan Gawron, którzy wystartowali w kategorii Mini oraz Kacper Szczurek, który wystartował w kategorii Senior - debiut.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy. Najlepiej wypadł Kacper Szczurek, który całe zawody ukończył na podium zajmując trzecią pozycję. Debiutujący w kategorii Senior Kacper Szczurek już po udanych kwalifikacjach zajmował wysoką 4 pozycję. Dobre tempo, a przede wszystkim szybka i pewna jazda pozwoliła mu w wyścigu przedfinałowym przyjechać na 2 pozycji. W finale po walce spadł o jedno oczko niżej. Ostatecznie całe zawody ukończył na 3 miejscu.

Natomiast Marcel Kuc, który od początku weekendu prezentował bardzo szybkie tempo. W kwalifikacjach zajął 2 pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał również na 2 miejscu. Niestety, ostatni wyścig rundy - finał nie zostanie przez Marcela zaliczony do udanych. Kierowca nie był w stanie pokonać nawet okrążenia formującego. Winną sytuacji okazała się cewka, którą tuż przed finałem wręczył i nakazał wymienić całej stawce MINI ROK-a organizator zawodów. Gdyby nie usterka, Marcel miałby okazję zawalczyć o świetny wynik.

Kolejny nasz klubowy zawodnik Kajetan Gawron pomimo dobrego tempa podczas treningów w kwalifikacjach zajął 35 pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał na 19 pozycji, co ostatecznie nie pozwoliło mu awansować do ścisłego finału.  

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 17-19 lutego - Winter Cup na torze w Lonato.

Komentarze...