Strażacy znów otwierają swoje strażnice
access_time 2017-01-17 09:00:00
Z myślą o najmłodszych pozostających w domach oraz przebywających na półkoloniach i koloniach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie organizuje akcję „Bezpieczne zimowisko-otwarte strażnice 2017”. W ramach powyższego przedsięwzięcia dzieci będą mogły zobaczyć jak służbę pełnią strażacy w swoich strażnicach, zobaczyć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który strażacy wykorzystują w swojej codziennej służbie.

Odwiedzające nas grupy zorganizowane będą brały udział w szkoleniu w sali edukacyjnej „OGNIK”, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych dotyczących zasad bezpiecznego zachowania się w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia w domu i szkole oraz zagrożeń na zamarzniętych ciekach wodnych.

Ponadto każda odwiedzająca nas grupa otrzyma strażacki kalendarz z „Ognistą Krzyżówka” do rozwiązania i możliwością wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Praktyczny pokaz oraz szkolenie zostanie przeprowadzone w specjalnym obiekcie przystosowanym do tego typu zajęć w Komendzie przy ul. Klikowska 39.

Zwiedzanie koszar może odbywać się w każdym dniu tygodnia w godzinach 900 – 1500 w grupach zorganizowanych pod opieką osób dorosłych. Przed planowaną wizytą w celu rezerwacji najdogodniejszego terminu prosimy o kontakt telefoniczny na numery:

  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1 w Tarnowie ul. Klikowska 39 – 014/ 6317049,
  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 2 w Tarnowie ul. Błonie 2 A i Posterunek JRG Nr 2 w Siedliskach gm. Tuchów – 014/ 6317118.
Komentarze...