III LO znów najlepsze wg Perspektyw
access_time 2017-01-17 07:00:00
III Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie - to najwyżej sklasyfikowane szkoły w tegorocznym rankingu czasopisma Perspektywy. Tradycyjnie znalazło się w nim 500 najlepszych liceów i 300 szkół technicznych.

W tym roku III LO znalazło się na 108. miejscu w Polsce (w zeszłym roku było 134). W drugiej setce znalazło się również I LO, zajmując 161. lokatę (184. w 2016 r.). W rankingu najlepszych szkół w całym kraju znalazło się również IV LO – 383. miejsce (367. rok temu) i II LO – 438. miejsce (355. w poprzedniej edycji).

Sukcesem może pochwalić się Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, którego w zeszłym roku zabrakło w zestawieniu, a w tegorocznym rankingu zajął 115. miejsce. Na liście najlepszych techników znalazło się również to działające w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach. Szkoła odnotowała awans – w ubiegłym roku uplasowała się na 187. miejscu, natomiast w nowo opublikowanym rankingu zajmuje 164. pozycję.

Licea ocenione zostały biorąc pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Przy ocenie techników brano natomiast pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Fot. Archiwum III LO

Komentarze...