Klaster sprzedaje działki w parkach przemysłowych
access_time 2017-01-16 08:00:00
Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. sprzedał kolejne działki inwestorom. Nabywcami są tarnowscy przedsiębiorcy, którzy na tych właśnie terenach planują dalszy rozwój.

Jedna z działek sprzedana została w Parku Przemysłowym „Czysta”. Była to ostatnia wolna działka inwestycyjna na tym terenie, o pow. 0,6 ha. Umowę podpisano z P.P.H. Moskito zajmującym się produkcją moskitier i profili aluminiowych. Moskito to firma, która od lat funkcjonuje w Parku „Czysta”, a zakup działki jest kolejnym elementem rozwoju przedsiębiorstwa.

– Wkrótce jednak w Parku „Czysta” dostępne dla inwestorów będą kolejne dwa hektary – mówi Magdalena Gadecka-Bukało, prezes TKP S.A. – Korzystając z prawa odkupu działki ze względu na niezrealizowanie przez inwestora deklarowanych zamierzeń inwestycyjnych, wezwaliśmy go do odsprzedania nam tego terenu. Podkreślić należy, że jest to działka objęta przywilejami Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kolejne sprzedane przez TKP S.A. działki zlokalizowane są na terenie SAG „Mechaniczne”. Tutaj działki zakupiło pięć firm: Auspol, Servitech, Globus, Run Sport oraz Odlewnia Tarnów Sp. z o.o.

Auspol kupił działkę o powierzchni ponad 0,3 ha. Firma będzie się tutaj zajmować budową maszyn i urządzeń dla przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego i kosmetycznego.

Servitech na działce o powierzchni ponad 0,5 ha będzie zajmował się projektowaniem i dostarczaniem maszyn, linii produkcyjnych i urządzeń dla wielu gałęzi przemysłu. Największymi odbiorcami tych rozwiązań są przemysł lotniczy i branża samochodowa.

Globus to spółka zajmująca teren bez mała 0,4 ha. Na zakupionym terenie będzie rozwijać zakład produkcyjny z branży „produkcja konstrukcji stalowych”.

Run Sport kupił działkę o powierzchni ponad 0,1 ha. Firma będzie tutaj budować centrum logistyczne.

Odlewnia Tarnów Sp. z o.o. kupiła działkę o powierzchni bez mała 0,5 ha. Spółka zlokalizuje tutaj centrum obróbki.

W sumie na sprzedanych terenach zatrudnienie znajdą co najmniej 33 osoby. Deklarowane minimalne zatrudnienie to: Moskito - 4 osoby, Auspol - 4, Servitech - 4, Globus - 10, Run Sport - 1, Odlewania Tarnów - 10 osób.

Komentarze...