Grupa Azoty członkiem prestiżowego FTSE4Good Emerging Index
access_time 2017-01-12 11:07:00
Grupa Azoty S.A. weszła w skład indeksu FTSE4Good Emerging, co zostało poprzedzone gruntowną oceną stosowanych działań z zakresu środowiska (Environmental), kwestii socjalnych i społecznych (Social) i zarządzania na poziomie korporacyjnym (Corporate Governance), przeprowadzoną w kwietniu 2015 i lutym 2016 przez FTSE Russell.

- Wejście Grupy Azoty do indeksu FTSE4Good Emerging traktujemy jako dowód, że działalność biznesową prowadzimy w sposób transparentny i zgodny z najwyższymi standardami środkowymi i społecznymi. To również międzynarodowe potwierdzenie naszego dziesięcioletniego udziału w składzie warszawskiego Indeksu Respect – podsumowuje Paweł Łapiński, Wiceprezes Grupy Azoty.

Indeks został utworzony w grudniu 2016 roku, poszerzając grono spółek raportujących zdarzenia środowiskowe, zarządzania korporacyjnego oraz odpowiedzialnych społecznie, o spółki z obszaru Emerging Markets.

Indeksy FTSE4Good Series są tworzone by wspomóc inwestorów w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w oparciu o najlepsze praktyki ESG. Indeks FTSE4Good  jest jednym z indeksów Giełdy Londyńskiej od 2001 roku.

Komentarze...