12 tysięcy złotych dla Juniorów Biznesu
access_time 2017-01-13 07:00:00
Ruszyły zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu Tarnowski Junior Biznesu. Dla autorów najlepszych biznesplanów przygotowano nagrody finansowe o łącznej wartości 12 tys. złotych. Jak je zdobyć? Wystarczy skutecznie przekonać komisję konkursową do swojego pomysłu. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca - informują organizatorzy.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz wychowanków placówek oświatowych. Jak tłumaczą organizatorzy, celem konkursu jest nauka biznesu w praktyce, a także promocja przedsiębiorczości oraz innowacyjności. Wszystko to z myślą o młodych przedsiębiorcach, którzy w przyszłości być może zdecydują się prowadzić własną działalność gospodarczą.

Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci szkół wyższych. Dla zdobywcy pierwszego miejsca (w każdej kategorii) przygotowano czek na 2 tys. złotych, drugiego – 1,5 tys. złotych i trzeciego – tysiąc złotych. Ponadto za zajęcie czwartego, piątek i szóstego miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe.

Przedstawiony pomysł powinien wpisywać się w Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020, co oznacza, że w przygotowanym wniosku należy uwzględnić tarnowskie uwarunkowania, tzn. specyfikę branży, która funkcjonuje na miejscowym rynku. Najwyżej punktowany jest pomysł na firmę, kolejnym znajomość branży i realność planów. Komisja konkursowa oceni również, czy uczestnicy zbadali konkurencyjne firmy działające w Tarnowie i regionie. Ocenie poddana zostanie także indywidualna prezentacja, która może zostać wykonana w dowolnej formie (prezentacja multimedialna, makieta, model, produkt itp.).

Komentarze...