Pomoc dla bezdomnych
access_time 2017-01-04 09:10:00
Straż Miejska w Tarnowie w związku z trwającą zimą i spadkiem temperatur ponownie prosi mieszkańców o informacje o osobach bezdomnych, które szukają różnych miejsc do przenocowania, nie zawsze bezpiecznych dla swego zdrowia lub życia. Prosimy mieszkańców również o zgłaszanie wszelkich miejsc, o których wiedzą lub przypuszczają, gdzie gromadzą się lub spotykają w celu ogrzania się osoby bezdomne, gdzie nocują lub śpią w ciągu dnia.

Zgłoszenia do dyżurnego Straży Miejskiej pozostaną na żądanie zgłaszającego anonimowe, ale pozwolą za to na weryfikację i uaktualnienie posiadanej już na ten temat informacji i naszej wiedzy. Mieszkańcy proszeni są również o wskazanie swych sąsiadów lub inne osoby przebywające albo mieszkające w ich pobliżu, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, nie mające wystarczających środków na godne życie, nie posiadających możliwości kupienia sobie opału lub zrobienia zakupów.

Za wszystkie te informacje z góry dziękujemy.

Straż Miejska w Tarnowie informuje, że od początku grudnia 2016 roku interweniowała 168 razy w stosunku do osób bezdomnych, z czego 129 osób skorzystało z pomocy strażników, zezwalając na odwiezienie się do Domu dla Bezdomnych Mężczyzn, PONON-u, pod wskazany przez siebie adres lub na wezwanie Pogotowia Ratunkowego i odwiezienie do szpitala. 39 osób odmówiło przyjęcia takiej pomocy od strażników.

Komentarze...