Tarnów bez budżetu co najmniej do 12 stycznia
access_time 2017-01-04 07:00:00
Zdecydował przyjęty wniosek radnego Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącego Komisji Ekonomicznej, Józefa Gancarza i klubu PiS. Przewodniczący rady zgodził się, by głosowanie nad budżetem Tarnowa na rok 2017, odbyło się podczas sesji 12 stycznia.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zgłosili do prezydenckiego projektu budżetu miasta na przyszły rok około 120 poprawek. W odpowiedzi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, złożył radnym autopoprawkę, w której uwzględnił 53 poprawki radnych PiS, zgłoszone przez Komisję Ekonomiczną i możliwe do realizacji - informuje tarnowski magistrat.

Prezydent Ciepiela podkreślał, że to kompromisowa oferta, w interesie miasta i jego mieszkańców i wyraził nadzieję na przychylne przyjęcie tej propozycji przez radnych PiS, aby można było szybko przystąpić do realizacji wspólnie określonych zadań. Radny Gancarz argumentował, że poprawki, zgłoszone na komisji, której przewodniczy, były sygnałem dla prezydenta, iż przedłożony przez niego projekt budżetu Tarnowa nie może być głosowany.

Radny dodał też, że przyjęcie przez prezydenta 53 poprawek nie satysfakcjonuje radnych PiS.

Komentarze...