Transport dla osób niepełnosprawnych
access_time 2016-12-30 09:00:00
Dwa samochody przystosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, wyposażone w najazd lub windę oraz urządzenia zabezpieczające przed przemieszczaniem się wózków podczas jazdy będą od nowego roku do dyspozycji mieszkańców Tarnowa. Większą cześć kosztów transportu pokrywa miasto - informuje tarnowski magistrat.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy transportowe, wybrano przewoźnika dla osób niepełnosprawnych, który zaoferował korzystniejsze warunki finansowe.  Od 2 stycznia numer, pod którym mieszkańcy mogą zamawiać przewozy to 19 191 lub 19 669. Do korzystania z przejazdów w pierwszej kolejności uprawnione są osoby niepełnosprawne poruszające się na stałe na wózkach inwalidzkich oraz te, które udają się na rehabilitację leczniczą lub do przychodni (np. zabieg medyczny, porada lekarska).

Część stała opłaty za korzystanie z samochodu wynosi 2,50 zł, a opłata za każdy rozpoczęty kilometr jazdy z pasażerem wynosi 0,50 zł. Pasażer nie ponosi kosztów postoju „taxi – busa” przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu oraz kosztów innych postojów podczas kursu. Miasto do każdego kilometra z pasażerem będzie dopłacać 7,91 zł. Kierowca, w granicach swoich możliwości fizycznych, jest zobowiązany do bezpłatnej pomocy w przemieszczaniu (transporcie) pasażera niepełnosprawnego od drzwi domu do pojazdu i odwrotnie. Powinien również zapewniać pasażerowi opiekę i pomoc. Przewozy odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. W soboty, niedziele i dni świąteczne przewozy nie będą realizowane.

Dzienny limit dla obydwu pojazdów wynosi łącznie 55 kilometrów. Aby maksymalnie wykorzystać przebieg samochodów przewoźnik ma prawo łączyć kursy osób zabieranych z miejsc położonych w bliskim sąsiedztwie.

Komentarze...