Policjanci podsumowali świąteczny weekend
access_time 2016-12-28 10:33:00
W długi świąteczny weekend na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim, policjanci odnotowali w sumie 27 kolizji oraz 2 wypadki. Ucierpiało w nich 2 osoby, z czego jedna poniosła śmierć na miejscu. W tym czasie zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących.

26 grudnia w godzinach wieczornych w Tarnowie na ul. Klikowskiej kierujący samochodem osobowym Peugeot, 48-letni mieszkaniec Tarnowa najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Pomimo podjętych prób reanimacji przez załogę pogotowia ratunkowego 32-latka, mieszkańca Tarnowa nie udało się uratować. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Z nietypową sytuacją zetknęli się policjanci ruchu drogowego w ramach prowadzonej kontroli trzeźwości w miejscowości Ładna. Na widok radiowozu jeden z samochodów zjechał na parking w okolicach huty szkła. Policjanci podjechali na miejsce i stwierdzili, że kierujący samochodem Citroen Berlingo pozostawił swój pojazd pomiędzy samochodami ciężarowymi. Po około 20 minutach z bagażnika samochodu wyszedł mężczyzna. Okazało się, że jest to mieszkaniec powiatu tarnowskiego jednocześnie właściciel samochodu. Trzydziestolatek został poddany badaniu trzeźwości z wynikiem 0,23 mg/l. tj. około 0,46 promila. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdów po użyciu alkoholu za co grozi mu kara aresztu lub grzywny zgodnie z art 87 § 1 kodeksu wykroczeń.

Warunki drogowe panujące w tym okresie sprawiają dużą trudność kierującym. Dlatego PROSIMY aby dostosowali oni prędkość do panujących warunków drogowych, bacznie obserwowali drogę i zwracali szczególną uwagę na pieszych. Ci z kolei w okresie wcześnie zapadającego zmroku nosili elementy odblaskowe. Tu również apel do niechronionych uczestników ruchu drogowego. NOŚ ODBLASKI – BĄDŹ WIDOCZNY!!!

Komentarze...