Likwidacja linii nr 10 oraz zmiana rozkładu jazdy linii nr 5
access_time 2016-11-08 08:05:00
ZDiK w Tarnowie informuje, że od 14 listopada ulega likwidacji linia nr 10, kursująca z ul. Marszałka do parkingu Park & Ride przy ul. Do Huty w Tarnowie. Jednocześnie od dnia 14 listopada 2016 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy linii nr 5, zmiany rozkładowe przewidziane są tylko w godzinach rannych w dni robocze.

Linia nr 10 została uruchomiona na okres próbny od dnia 1 maja 2016 r. i miała obsługiwać podróżnych korzystających z parkingu P&R oraz dojeżdżających do Dworca PKP od strony parkingu P&R. W okresie próbnym funkcjonowania linii nr 10 przeprowadzane były obserwacje napełnienia autobusów obsługujących tą linię. Z uwagi na bardzo małą ilość podróżnych korzystających z dojazdów do parkingu P&R autobusami linii nr 10, podjęta została decyzja o likwidacji tej linii od dnia 14 listopada 2016 r.

Linia nr 5

Zmiana rozkładu jazdy polega na dokonaniu przesunięć czasu odjazdów kilku kursów rannych w dni robocze i została dokonana na wniosek przedstawicieli Rady Osiedla nr 11 „Krzyż”. Zmiana odjazdów, według wnioskodawców zmiany, ma udogodnić dojazdy do szkół oraz zakładów pracy w centrum miasta. Ze szczegółami nowego rozkładu jazdy linii nr 5 można zapoznać się w internetowym rozkładzie jazdy linii nr 5 na naszej stronie internetowej klikając w link „zobacz zmiany”

Komentarze...