Szynwałd ma najlepszą sołecką stronę internetową w Małopolsce
access_time 2016-11-08 08:00:00
W Poznaniu, podczas Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM, odbyła się konferencja „Wieś Polska – Wieś Innowacyjna” w czasie której nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu SOŁECTW@ w sieci. W tegorocznej edycji strona szynwald.pl otrzymała dyplom oraz nagrodę za najlepszą wiejską stronę internetową w woj. małopolskim.

Strona www.szynwald.pl została założona i jest prowadzona przez Annę Mądel z Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie. Wsparcia technicznego udziela Andrzej Chrostek, a stałymi współpracownikami w jej tworzeniu są: Stanisław Podraza i Piotr Zięba.

Wśród finalistów reprezentujących poszczególne województwa, zostali wybrani zwycięzcy IV edycji konkursu. Pierwsze miejsce zostało przyznane portalowi czadrow.pl (woj. dolnośląskie). Drugie miejsce zajęła strona strazow.pl (woj. podkarpackie). Trzecie miejsce zajęła strona starasobotka.pl (woj. łódzkie).

Organizatorem Konkursu jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, a jego celem jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich.

Komentarze...