Przykra niespodzianka w Niecieczy
access_time 2016-11-06 09:11:00
W 15. kolejce Lotto Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał u siebie 1:3 z Koroną Kielce. Jest to trzecia porażka z rzędu Słoników i zarazem pierwsza w tym sezonie na swoim stadionie drużyny z regionu tarnowskiego.

Przegrana jest zaskakująca, ponieważ gospodarze plasowali się na 3. miejscu w tabeli przed bieżącą kolejką, a goście byli w strefie spadkowej.

Pierwszą bramkę strzelił dla gości Radek Dejmek w 22. minucie, Słoniki odpowiedziały golem Vlastimira Jovanovicia w 41. minucie.

W drugiej połowie meczu Bruk-Bet miał sporo sytuacji do zdobycia bramki, ale często brakowało skuteczności. W 53. minucie zawodnik Korony Miguel Palanca nie wykorzystał rzutu karnego. Dwie minuty pózniej gra gospodarzy rozsypała się po czerwonej kartce, którą ukarany został Dalibor Pleva.

Drużyna z Niecieczy grając w dziesiątkę straciła kolejne dwie bramki. Ich zdobywcami byli Serhij Pyłypczuk w 68. minucie i Nabil Aankour w 75. minucie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza Krzysztof Pilarz - Dalibor Pleva, Artem Putiwcew, Pavol Stano, Guilherme Sitya - Dawid Guba (68 Vladislavs Gutkovskis), Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanović, Samuel Stefanik (60 Patryk Fryc), Patrik Misak (71 Martin Juhar) - Roman Gergel.

Korona Kielce Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Rafał Grzelak - Miguel Palanca, Mateusz Możdżeń, Vanja Marković, Nabil Aankour, Siergiej Pilipczuk (89 Tomasz Zając) - Michał Przybyła (90+1 Michał Mokrzycki). Czerwona kartka Dalibor Pleva (Bruk-Bet) Żółte kartki Siergiej Pilipczuk, Vladislavs Gabovs (Korona). Sędzia Jarosław Przybył