Fuerteventura, czyli wakacje dla każdego(artykuł sponsorowany)
access_time 2016-10-28 13:51:00
Fuerteventura, czyli jedna z Wysp Kanaryjskich, wyróżnia się najdłuższą, liczącą sobie aż 150 km, linią brzegową. Tamtejsze plaże posiadają także szczególny charakter ze względu na liczne zatoczki i skały wulkaniczne. Jakie atrakcje czekają na turystów na wyspie?

 

Urlop na Fuerteventurze

 

Turyści najczęściej przybywają do Puerto del Rosario, w którym mieści się lotnisko. Miasto jest stolicą wyspy, dlatego zlokalizowany jest w nim spory port, a gospodarka prężnie się rozwija. Przyjezdni często odwiedzają Corralejo, w którym mieści się Park Wodny o nazwie Baku Family Park. Niedaleko od miasta mieści się również Narodowy Park Wydm oraz miejscowość rybacka z zachowaną tradycyjną zabudową i wiatrakiem, znanym powszechnie z pocztówek. Osoby lubiące zwiedzać mogą odwiedzić ponadto Muzeum Soli, Centrum Rękodzielnictwa oraz Centrum Archeologii.

 

Wyjazdom na Fuerteventurę sprzyja specyficzny klimat na wyspie. Temperatura utrzymuje się zwykle na poziomie 25oC, a bliskość oceanu sprawia, że powietrze jest wilgotne. Wyjątkowa biosfera gwarantuje dodatkowo czystość powietrza i wody. Turyści chętnie odpoczywają z dala od zgiełku charakterystycznego dla Teneryfy i od upałów cechujących Lanzarote.

 

Fuerteventura zapewnia zróżnicowane atrakcje dla każdego. Świetnie bawią się na niej miłośnicy pływania, kitesurfingu, windsurfingu, nurkowania oraz wielu innych sportów wodnych. Woda w Atlantyku jest stosunkowo chłodna, dlatego osoby wolące kąpiele w cieplejszych wodach, miło spędzają czas przy hotelowych basenach. Turyści, którym nie przeszkadza temperatura wody w oceanie, mogą natomiast nacieszyć się widokiem wspaniałością naturalnej rafy koralowej.

 

Wyspa jest rajem również dla smakoszy. Produkuje się na niej wyjątkowy ser majojeros, a także przyrządza się potrawy z małymi rybakami pejines i ziemniakami papas arrugadas. Ponadto wspaniałe drinki w klimatycznych knajpkach sprawią, że każdy lokalny posiłek będzie smakował jeszcze lepiej.

 

Fuerteventura latem i zimą

 

Doskonała pogoda przez niemalże cały rok przyciąga turystów marzących o odpoczynku i udanym urlopie z dala od polskiej zmiennej aury. Świetnie przygotowane hotele i restauracje mogą pomieścić jednocześnie nawet kilkanaście tysięcy przyjezdnych. Większość obiektów jest czynna przez cały rok, dzięki czemu na wyspie można spędzić również jesienny czy zimowy urlop. Biura podróży oferują w tym okresie wyjazdy all inclusive w wyjątkowo korzystnych cenach – są one nawet o połowę niższe niż choćby w lipcu i sierpniu.

 

 

 

 

Komentarze...